Haziran 4, 2007

Dupond BMW Sauber F1 takımının resmi tedarikçisi

DuPont, Mayıs 2006’dan bu yana BMW Sauber F1 Takımının promosyon ortağı olarak takımla  yakın işbirliği içerisinde, araştırma geliştirme faaliyetlerine destek veriyordu. Bilim ve inovasyon yoluyla, araçların performansının güçlendirilmesi ve sürücülerin güvenliğinin sağlanması konularında çalışmalar yapan DuPont, BMW Sauber F1 takımıyla ortaklığını genişleterek, takımın resmi tedarikçisi oldu.

BMW motor sporları direktörü Mario Theissen, DuPont ile olan işbirliğinden memnuniyet duyduklarını ve stratejik ortaklıklarını geliştireceklerini belirtti.

DuPont Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Ian Hudson; DuPont’un bilim ve inovasyon yoluyla, BMW Sauber F1 Takımının güvenliğini sağlamasının yanı sıra, araçların görünüş ve performanslarını da yükseltecek teknolojiler sunduğunu söyledi. Takım sürücülerinin  giysilerinde, yanmaz özelliğe sahip olan DuPont™ Nomex® kullanılıyor. Nomex® ile sürücüler herhangi bir kaza esnasında yanmaya karşı korunuyor. Sürücülerin güvenliğiyle birlikte, takımın araçlarında da DuPont’un farklı kaplama ve boya uygulamalarından yararlanılarak, aracın performansı arttırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir