Mart 15, 2012

En güçlü Ferrari'de Michelin lastikleri kullanıldı

Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan gelmiş geçmiş en güçlü Ferrari modeli olan F12 Berlinetta, özel olarak tasarlanan Michelin Pilot Super Sport lastikleri, Renaultnun yeni elektirikli modeli ZOE’da ise otomobilin yakıt tasarufu ve çevreci yönünü artırmak için özel olarak geliştirilen Michelin Energy E-V lastikleri kullanıldı.

Ferrari 599 GTO ve FF modelleri için Michelin’in geliştirdiği lastiklerin ardından, İtalyan üretici yeni F12 Berlinetta’da da performans ve güvenlik için Michelin Pilot Super Sport’u tercih etti.

Fransız otomobil üreticisi Renault’nun yeni elektrikli modeli ZOE’nun tercihi ise daha fazla yakıt tasarrufu, güvenlik ve kısa fren mesafesi sunan Michelin Energy E-V oldu.

Gelmiş geçmiş en güçlü Ferrari, Michelin’le performansını arttırıyor

Michelin, yarış pistlerindeki performans, dayanıklılık ve güvenlik testlerinden edindiği tecrübeyi, günlük hayatla birleştirerek Ferrari’nin yeni modeli F12 Berlinetta için Michelin Pilot Super Sport’u kullandı. Gelmiş geçmiş en güçlü Ferrari için tasarlanan lastikler, Michelin’in aralarında üst üste 14 zafer kazandığı Le Mans 24 Saat Yarışları’nın da bulunduğu en zorlu koşullarda yıllara dayanan başarısı ve tecrübesinin birleşmesiyle elde edildi.

Ar-Ge merkezinde geliştirilen teknolojiler sayesinde Michelin, sürücülerin en iyi sürüş performansını elde edebilmeleri için F12 Berlinetta’da güç sağlayan 6262 cc’lik, V12 silindirli  740 Bg motorun üstün gücünü yola aktarabilme becerisine sahip lastikler kullandı.

Ferrari F12 Berlinetta’da, önde 255/35 ZR 20 ve arkada 315/35 ZR 20 ebadındaki Michelin Pilot Super Sport lastiklerin standart olarak kullanılacağı belirtildi.

Renault  ZOE'de Michelin Energy E-V

Renault ve Michelin’in dört yıl boyunca süren ortak çalışmalarının ürünü olarak ortaya çıkan Michelin Energy E-V lastikleri, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ZOE modeli için geliştirildi. Enerji tasarrufu sağlayan ve karbon emisyonlarını azaltan çözümler geliştirmek amacıyla 20 yılı aşkın süredir yapılan araştırmalara dayanan Michelin Energy E-V, Fransız lastik üreticisinin en ileri düzey teknolojileriyle üretildi. Michelin Energy E-V lastiği 15 ve 16 inç lastiklere sahip tüm Renault ZOE modellerinde kullanılacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir