Mart 8, 2007

En hızlı olan değil en az yakıt harcayan kazanacak

Her zaman en iyi yakıtı, en iyi servisi en uygun fiyata müşterilerine sunmayı hedefleyen Shell, en uzun mesafeyi, en az yakıtla kat edebilecek araçların yarışacağı EcoRace adında yeni bir yarışmayı destekliyor. Bugüne dek alıştığımız kriterlerin oldukça uzağında bir formatta gerçekleşecek ve Shell’in katkılarıyla hazırlanan EcoRace’de yarışmacıların amacı birbirlerini geçmek değil, etapları belirlenen süre limitinde ancak en az yakıt tüketimi ile tamamlamak. Keyifli olduğu kadar yakıt ekonomisi konusunda bilinçlendiren formatıyla da dikkat çekecek yarışmaya, Kanal 1 ekranlarının en hızlı programı “0 Kilometre” ev sahipliği yapıyor.

Shell EcoRace’de yarışmacılar; Shell akaryakıt istasyonundan, Shell yetkilisi tarafından ölçülerek verilecek eşit miktardaki akaryakıt, eşit araç ağırlıkları ve eşit hava lastikleri ile yarışmaya başlıyor. 4 farklı parkurda, değişik oyunlarla gerçekleşen Shell EcoRace’de yarışmacılar, trafik kurallarına da uymak zorunda. Etapları süre limitinde tamamlamak kadar, bunu en az yakıt miktarıyla gerçekleştirebilmenin de önem kazandığı yarış sonunda araçların ne kadar yakıt tükettiği yine Shell yetkilileri tarafından Shell istasyonunda yapılacak ölçüm ile belirleniyor. Shell EcoRace’de sıralamalar, belirlenen maksimum parkur zamanı altında olmak kaydıyla süreye değil kullanılan yakıt miktarına bağlı olarak belirleniyor.

Takımların, pilot ve co-pilot olarak 2 kişiden oluştuğu Shell EcoRace’de yarışmacılar 4×4 Suzuki Swift ile yarışıyor. 64 takımın katılacağı Shell EcoRace, 16 hafta boyunca devam edecek. Her hafta 4 takımın yarışacağı Shell EcoRace’de haftanın birincilerinden oluşacak 16 takım finallerde yarışmaya hak kazanacak. Yarışmanın finalleri 4 hafta boyunca devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir