Temmuz 12, 2007

ENKA 50. yıl dönümünde çift katlı Schmitz Cargobull treylerini ve FFB tankerini sergiledi

ENKA kuruluşunun 50. yıldönümünde düzenlediği yaz partisinde piyasaya yeni çıkan çift katlı Treyler Cargobull’ u ve FFB Takerini tanıttı. 11 Temmuz 2007 Çarşamba günü Enka Sadi Gülçelik Spor Kompleksi Tesisleri’nde gerçekleşen etkinlik çerçevesinde katılımcılar müzik eşliğinde hoş saatler geçirirken araçları da inceleme fırsatı buldular.

Enka Yürütme Kurulu Üyesi Esen Kuntsal, Enka’nın teknolojik açıdan en güçlü yenilikleri Türkiye’ye getirme misyonunu her zaman devam ettireceğini söyleyerek, önümüzdeki 6 ay içerisinde, Türkiye’deki ortam hazır olduğunda yeni projelerini gerçekleştireceklerini aktardı. Kuntsal, böylece yakında sektöre sunacakları yeni ürünlerinin müjdesini şimdiden açıkladı.
 
Açık havada davetlilerle içiçice bir görüntü sergileyen ürünlerden Schmitz’in çift katlı Cargobull treyleri, ilk defa yaz eğlencesiyle sergiye çıkmış oldu. Aracın galveniz çatısının ve 10 yıl paslanmaya karşı garantili olması en önemli özellikleri arasında bulunuyor. Aracın perdeli tır versiyonunda, kayar perde ve yan kapaklı modeli bulunuyor. Üst katı 10 ton kapasiteye sahip. Ayarlanabilir çatı ve yan çıtaları mevcut. Çatıda hidrolik kalkar mekanizma bulunuyor. Yan kapak kilitleri ise ekstra güçlendirilmiş.

Avrupa’nın önemli tanker üreticilerinden FFB ise kendinden destekli, bir bölmeli  yatay silindirik tank (AW 5083 AlMg 4,5 Mn) alüminyumdan imal edilmiş. 2 adet doldurma hunisi bulunuyor. Materyal tahliye hunileri, herhangi bir sızıntının önlenmesi amacıyla konik olarak kaynaklanmış. Her bir çıkış konisine sentetik malzemeden yapılmış bir havalandırma pedi monte edilmiş. Her biri 4 adet kelebek somunla güvenli bir biçimde tutturulmuş menteşeli kapakları bulunan 2 adet menhol-yükleme ağzı bulunuyor. Tank ve şasi bağlantısı da özel alüminyumdan yapılmış. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir