Aralık 24, 2008

Eylül ve Ekim ayı Kaptan Şoförleri seçildi

Temsa Kaptanlar Kulübü, geleneksel olarak sürdürdüğü “Ayın Kaptan Şoförü” etkinliğinin sonuncusunu 23 Aralık 2008 tarihinde gerçekleştirdi. Etkinlikte 2008 yılının Eylül Ayı Kaptan Şoförü Gemini Turizm’den Altan Özinan , Ekim Ayı Kaptan Şoförü Varan Turizm’den Arslan Altuntaş oldu. Temsa Global yetkilileri, Esenler Otogar İşletmesi Tören Salonu’nda gerçekleştirilen törende kaptan şoförlere beşi bir yerde altın hediye etti.

Firma yetkilileri 17 yıldır kaptan şoförlük yapan Altan Özinan'ın bu ödüle layık görülmesinin nedenini;  gerek meslek aşkı gerekse çalışma arkadaşları ve yolcularına gösterdiği özen olarak ifade ettiler. Özinan,  Turizm Bakanlığı’nın yabancı konuklarını Kapadokya’ya götürmek amacıyla yaptığı bir seferde, genel kültürü ve davranışları ile yolcuların Türkiye hakkında çok olumlu bilgilerle ve seferden çok memnun kalarak ayrılmalarını sağladı. Mesleki azmi ve örnek tutumuyla ISO 9001 Kalite diploması sahibi  olan Altan Özinan, bu yaklaşımı ve bilgi birikimi ile Turizm Bakanlığı’nın da dikkatini çekerek teşekkür plaketine layık görüldü. Meslek hayatı boyunca hiçbir kazaya karışmamış ve hakkında hiçbir şikayet yapılmamış olan Özinan genel kültürü ve örnek davranışları ile ödüllendirildi.

Varan Turizm Kaptan Şoförü Arslan Altuntaş ise bir yolcusunun karşılaştığı zorluğu çözmedeki cesareti ve becerisi ile Ekim Ayı Kaptan Şoförü oldu. Altuntaş, Antalya – İstanbul seferi sırasında bir yolcunun parasının çalınması üzerine, paranın bulunmasını sağladı. Altuntaş, yolcusunun, araca binerken bankamatikten çektiği parasının kaybolduğunu duyduğunda, aracı en yakın Bölge Trafik Müdürlüğü’ne götürdü,  polislerin arama yapmasını sağladı ama ilk etapta para bulunamadı. Daha sonra parası çalınan yolcunun arkasında oturan yolcuların şüpheli hareketlerini farkederek, muavininden bu kişileri gözlemlemesini istedi. Muavininin yolcuların aralarındaki konuşmada, çaldıkları parayı nereye sakladıklarını duymasının ardından  Altuntaş bir sonraki Bölge Trafik Müdürlüğü’ne giderek  olayı anlattı. Yapılan aramada para bulundu ve sahibine verildi.  Olayın ardından ise paranın sahibi olan öğretmen  yolcunun, parayı  lösemi hastası olan çocuğuna götürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir