Ağustos 12, 2008

Eyüp Lojistik filosuna 100 adet Otokar Fruehauf treyler

Otokar, Eyüp Lojistik’in yeni treylerlerini, Adapazarı Arifiye’deki fabrikasında teslim etti. Bu teslimatla birlikte Eyüp Lojistik, filosundaki treyler sayısı 239 adede çıktı.

Gerçekleştirilen teslimat törenine Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı
Eyüp Bartık ve Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı katıldı. Tokatlı teslimatta yaptığı konuşmada; Eyüp Lojistik Uluslararası Kara ve Deniz Nakliyat A.Ş.’ye 100 adet daha Fruehauf treyler teslim ettiklerini ve bu teslimatın ardından Eyüp Lojistik’e toplamda 239 adet semi-treyleri filosuna eklediğini belirtti. Tokatlı, “Türkiye’nin en deneyimli ve büyük lojistik firmalarından biri olan Eyüp Lojistik’in tercihi yine Otokar oldu. Filosunu Otokar-Fruehauf ile genişleten Eyüp Lojistik’in kararı bizleri gururlandırıyor” dedi.

Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ise Otokar-Fruehauf araçlarından her anlamda memnun oldukları için filo genişletme çalışmaları çerçevesinde tekrar 100 adet daha satın almaya karar verdiklerini söyledi. Bartık, “Eyüp Lojistik olarak yaptığımız taşımacılık ve lojistik çözümlerimizle ‘Asya’yı Avrupa’ya bağlayan bir köprü’ misyonu ile hareket ediyoruz. Bu misyonumuz çerçevesinde de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yeni yatırımımızda da gerek kalite gerekse satış sonrası hizmetlerde ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılayan Otokar’ı tekrar tercih etmemiz süpriz olmadı” diye konuştu. Bugüne kadar Otokar ile yapmış oldukları işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bartık yaptıkları yatırımının Türkiye’nin bir seferde yapılan en büyük treyler yatırımlarından birisi olduğunu söyledi.

Murat Tokatlı teslimatın anısına Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık’a ve satışı gerçekleştiren Otokar yetkili satıcısı İmamkayalıoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mazıcıoğlu’na birer plaket takdim etti.

Otokar-Fruehauf özellikleri

Eyüp Lojistik’e teslim edilen 100 adet Otokar-Fruehauf semi-treyler araçlarında 2,85 metre iç net yüksekliğinin yanısıra ilave tavan yükseltme sistemleri ile maksimum hacim sağlanıyor. Bölge müşterilerinin talepleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilen semi-treyler araçlarında kullanım kolaylığını ve güvenliğini ön plana çıkaran 5 sıra alüminyum kapak, 6 sıra tente altı profili, paslanmaz malzemeden imal edilen kilit mekanizmalarına sahip arka kapı gibi geliştirilmiş üst yapı özellikleri yer alıyor. Ayrıca yürüme grubunda disk frenli dingiller, frenleme kabiliyetini bir kat daha artıran EBS sistemi, devrilmeye karşı yol emniyeti sağlayan RSS ve ön kalkar dingili otomatik kullanım kolaylığı sağlayan Traction Help gibi sistemler standart olarak araçlarda sunuluyor. Kullanıcı kolaylığı ve ihtiyaçlarını ön planda tutan aksesuarlar da sürücülerine rahat bir kullanım imkanı veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir