Ocak 24, 2008

Eyüp Lojistik filosunu Castrol'ün akılcı yönetim sistemiyle kontrol edecek

Ayda 1 milyon kilometre yapan 127 araçlık bir filoya sahip olan Eyüp Lojistik “Filozof – Akılcı Filo Yönetim Sistemi” kapsamında Castrol’le işbirliği anlaşması imzaladı. Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Castrol’le imzalanan anlaşma çerçevesinde ilk etapta 80 aracın araç takip sistemine geçtiğini, şoförlerinin de Filozof kapsamındaki “Emniyetli ve Ekonomik Sürüş” eğitimleri almaya başladıklarını söyledi. Bartık, “Filozof / Akılcı Filo Yönetim Sistemi” ile filomuzdaki araçlara araç takip sistemleri taktık; aracımızın nerede ne yapmakta olduğunu, hangi hızla hareket ettiğini an an izleyebiliyoruz. Şoförlerimizin aldıkları ekonomik ve emniyetli sürüş eğitimleri sayesinde ciddi bir tasarruf sağlamaya başladık” şeklinde konuştu. Firmanın başarısının sırrını “müşterilerine, taşınacak yükün cinsine ve yerine göre çözüm önerileri sunmak” olarak ifade etti.

Filozof Akılcı Filo Yönetim Sistemleri Hizmet Paketi, sürücülere ekonomik ve güvenli araç kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Pakette; uydu araç takip sistemi, emniyetli ve ekonomik araç kullanım eğitimleri, yakıt tasarrufu sağlayan Castrol Elixion OW-30, ücretsiz yol yardım ve sağlık desteği ideal sürücü testi ile sürücü performans ödül programı bulunuyor.

Fira yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Castrol Elixion OW-30 işletim giderlerinde yüzde 5’e varan yakıt ekonomisi ile işletim giderlerinde önemli tasarruf getiriyor. Filozof”un sunduğu Uydu Araç Takip Sistemi, aracın konumunu gözlemleyebilmenin yanında ekonomik araç kullanımında önemli rol oynayan hızlı kalkış, duruş, frenleme, savrulma, rölanti süresi, beklenen hızdan sapma, rotadan çıkma gibi verilerin anlık takibine de olanak tanıyor.

Bu sistemde şoförlere emniyetli araç kullanım eğitimi de verilerek işgücü kaybı, değer kaybı ve prestij kaybının önüne geçiliyor. Ekonomik araç kullanım eğitimi, sürücünün sürüş ve aracı kullanma teknikleri hakkında doğru yöntemleri edinmesini sağlıyor; böylece kullanımla doğrudan bağlantılı olan yakıt, servis, lastik, yağ, motor, yürüyen aksam gibi giderlerin maliyetinde önemli bir azalma hedefleniyor. Filozof çerçevesindeki sürücü performans ödül programı ise, başarılı filo sürücülerinin motivasyonlarını, verimliliklerini ve işe bağlılıklarını arttırmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir