Mayıs 7, 2008

Ferrari Takımı TIR ları İstanbul'a ulaştı

Bugüne kadar 12 kez Formula One Sürücüleri Dünya şampiyonluğu ve 9 kez Üreticiler şampiyonluğu ünvanlarını elde eden Shell ve Ferrari, Formula One İstanbul yarışlarına hazırlıklarını tamamladı. Ferrari takımının yarış ekipmanlarını taşıyan tırlarla birlikte Shell’in pist laboratuarının yer aldığı Ferrari tırı Türkiye’ye ulaştı.

İtalya’nın Maranello kentinden yola çıkan tırlar, gemi ile İtalya Trieste üzerinden, İstanbul’a doğru yola çıktı. Üç gün boyunca feribot ile seyahat eden tırlar, 6 Mayıs Salı günü Kurtköy’deki yarış pistine ulaştı. İstanbul’a ulaşan TIR’ların en temel yükleri arasında Formula One araçları, yedek parçalar, şasi, aletler, mühendislerin çalışacağı ofisler, telemetri ekipmanları ve Shell’in yarışın yapılacağı hafta sonu boyunca Ferrari için analizler yaptığı Shell pist kenarı laboratuarı yer alıyor.

Shell, bu yılki yarışlarda da Ferrari’nin performansına katkıda bulunacak. Shell, Formula One kapsamında 50 kişiden fazla bir ekiple çalışırken, yılda 200.000 litrenin üzerinde de Shell V-Power yakıtını Scuderia Ferrari yarış ve test takımlarına tedarik ediyor.

Sezonun ilk yarışı olan İspanya Grand Prix’sinde olduğu gibi, 9-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Türkiye Grand Prix’sinde de takım tırları ve karavanları padokta eksiksiz biçimde sıralanacak. Türkiye Grand Prix’si sona erdikten ve garaj söküldükten sonra tırlar, pazar akşamı Maranello’ya dönüş için tekrar yüklenecek. Tırların bir sonraki durağı ise, Monaco Grand Prix’si. Shell V-Power Diesel ile doldurulacak tırlar, bu kez direksiyonu Monaco’ya çevirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir