Mayıs 31, 2007

Fiat Albea yenilendi

Koç Holding-Fiat Auto ortaklığı ile Türkiye’de faaliyet gösteren Fiat markasının binek otomobil segmentindeki temsilcisi olan Fiat Albea, Albea Sole ismiyle Mayıs ayının son haftasından itibaren Türkiye pazarında C alt ve C orta segmentinde satışa sunuldu.

İtalyanca’da güneş anlamına gelen Sole'nin logosu Albea’da bagaj kapağının sol alt köşesinde yer alıyor. Sole kelimesinin “O” harfi güneşi sembolize edecek şekilde, logoda renkli olarak tasarlanmış.
 
Fiat Albea’nın mevcut 1.4 FIRE 77 bg benzinli motoru ile 1.3 Multijet 70 bg dizel motorları Albea Sole’de kullanılıyor. Bu motorlarda 5 lt/100 km ve 3.9 lt/100 km yakıt tüketimi seçenekleri bulunmakta. Dış görünümdeki en önemli değişiklik olarak yeni ön ızgarası ve siyah renkli farları göze çarpıyor. Albea Sole’nin arka kısmında yer alan stopların üst kısmındaki şeffaf bölge, kırmızı ile renklendirilmiş.

Albea Sole ürün gamı Dynamic ve Active versiyonlardan oluşuyor. Dynamic versiyonda çift renkli ön konsol, Türkçe seçenekli yol bilgisayarı, elektrikli ön camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, radyo-cd player, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, içerden bagaj kapağı açma fonksiyonu ve katlanabilir arka koltuklar standart olarak bulunuyor. Klima, Dynamic versiyonunda Active versiyonunda olduğu gibi opsiyon olarak bulunuyor. Güvenlik paketi, stil paketi ve diğer opsiyonları ile dynamic versiyonu daha da zenginleştirilebiliyor. Active versiyonu ise daha ekonomik otomobiller talep eden müşteri isteklerini karşılamakta. Albea Sole, 18 bin 600 YTL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir