Mayıs 19, 2008

Fiat Fiorino İngiltere'de en kârlı iş ortağı

İngiltere’nin Fleet World dergisi, Mayıs 2008’de İngiltere’de satışına başlanan Fiat Fiorino’yu yılın en iyi yeni ticari aracı seçti. Araştırma sırasında yapılan değerlendirmede, Türkiye’de üretilen markanın, alım maliyetinin yanı sıra işletme giderleri de göz önüne alındı ve  Fiorino İngiltere’nin en karlı iş ortağı olarak gösterildi.

Fleet World’ün jurisinde yer alan George Emmerson’ın yanısıra  editör ekibini oluşturan; Ross Durkin, Ken Rogers ve John Kendall; IBM, NHBC ve Black Horse Agencies gibi şirketlerin filo alımı ve işletmesini yürütüyor. Araştırma sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Kendall: “Fiat Fiorino’nun pazara sunulması, Fiat-PSA arasında 30 yıldır yürütülen hafif ticari araçlar işbirliğinde tamamen yeni bir sayfa açıyor. Fiat Fiorino, 610 kg’lik yük kapasitesi ve 2500 litrelik bagaj hacmiyle, küçük ticari araçlar sınıfında mükemmel bir kombinasyon sağlıyor. Fiat-PSA arasındaki işbirliğiyle oluşturulan motor seçenekleriyse çok uygun işletme gideri sunuyor” şeklinde konuştu.

Üretiminin yüzde 93’ü ihraç edilen Fiat Fiorino’nun Türkiye’deki satış grafiği de yükselme gösteriyor. Fiat Fiorino; 2007 Aralık ayından 2008 Nisan ayı sonuna kadar 4 bin 148 adet satıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir