Ağustos 17, 2007

Fiat Linea dolu dizgin gidiyor

Bursa’da üretilerek 3 kıtaya ihraç edilen, C sınıfı yeni sedan Fiat Linea iç pazarda 3 ayda 3.280 adet satarak ilk 3 aylık hedeflerini tutturma başarısı gösterdi

Fiat Auto ve Koç Holding ortaklığı ile TOFAŞ’ın Bursa’daki fabrikasında üretimi yapılan Fiat Linea, Türk tüketicisinin beğenisini kazandı. Dünya lansmanı görkemli bir törenle 3 Mayıs’da İstanbul’da yapılan Fiat Linea, Mayıs-Haziran-Temmuz ayları için belirlediği 3 bin adetlik satış hedefini geçerek ilk 3 ayı 3 bin 280 adetlik satış rakamı ile kapadı.

Fiat’ın Türkiye otomobil pazarında en çok tercih edilen 2. marka olmasını sağlayan Fiat Linea hem bireysel tüketiciler hem de filo müşterileri tarafından büyük ilgi gördü. Fiat Linea için Fiat bayilerinde yapılan özel etkinliklerde 30.000 kişi yeni modeli test etme şansı buldu.

Fiat Linea’nın gördüğü ilginin durgun geçen pazara rağmen büyük moral verdiğini  belirten Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Linea’nın pazardaki beklentileri karşıladığını ve otomobilseverlerden gelen tepkilerin çok olumlu olduğunu söyledi. Üç donanım seviyesiyle piyasaya çıkan Fiat Linea’nın en çok Emotion modelinin satıldığını belirten Okan Baş, tüketicilerin Dynamic ve Emotion versiyonlarında standart olan Türkçe araç içi iletişim sistemi-Blue &Me’ye ilgi gösterdiklerinin altını çizdi.

Tasarımı Fiat Style Centre tesislerinde yapılan Fiat Linea, şık ve dinamik dış çizgilere sahip. Aracın dış görünüşüyle uyum sağlayan iç hacminin tasarımına da en az dış çizgiler kadar özen gösterildi. Böylece, sürücüye ve yolculara mükemmel bir ergonomik konfor sağlayan ferah, aydınlık ve kullanıcı dostu bir kabin tasarımı elde edildi. Uzunluğu 4.56 metre, genişliği 1.73 metre, yüksekliği 1.5 metre, aks mesafesi ise 2.6 metre olan araç aynı zamanda 500 litre gibi son derece büyük hacimli bir bagaja sahip.

Fiat Linea üç ayrı motor seçeneği (Multijet 90 beygir, 1.4 FIRE 77 beygir ve 1.4 Turbo T-Jet 120 beygir), üç ayrı donanım seviyesi (Active, Dynamic ve Emotion) ve 10 ayrı gövde renginden oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir