Aralık 14, 2007

Fiat Linea iyi otomobil ödülünü Şubat 2008'e İstanbul'da düzenlenen törenle alacak

Fiat Auto ve Koç Holding ortaklığı ile Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretimi yapılan Fiat Linea uluslararası bir ödülün sahibi oldu. Gelişmekte olan 15 Avrupa ülkesinin önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı “Autobest 2008” yarışmasında Fiat Linea, “Autobest-En İyi Otomobil” seçildi.  Böylece, Fiat Linea, “Autobest 2008” jürisinden aldığı 850 oyla, en iyi otomobilin en makul fiyatla pazarlanmasını destekleyen ödülü almaya hak kazandı. Autobest ödül töreni ise 2008 yılının Şubat ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Değerlendirmeler yapılırken, tasarım, konfor, güvenlik, yakıt tüketimi, performans, geniş iç hacim, sürüş özellikleri, çevreye duyarlılık, fiyat – fayda ilişkisi, çok yönlülük, teknolojik donanım, yedek parça bulma kolaylığı, geniş satış teşkilatı gibi parametrelere dikkat ediliyor. Her yıl farklı otomobil modelleri arasından beş otomobil, Autobest finalistleri olarak belirleniyor.

Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Polonya, Rusya, Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın oluşturduğu “Autobest-Gelişmekte Olan Ülkeler” organizasyonu Avrupa kıtasının en geniş nüfusa hitap eden ve en büyük uluslararası otomotiv ödülleri organizasyonu olarak ifade ediliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir