Aralık 27, 2007

Fliegl'den değişik modellerde hayvan römorkları

Taşımacılıkta değişik hayvan türleri için özel olarak geliştirilmiş römork ve yarı römorklar mevcut. Fliegl de bu alanda  üretim yapan firmalardan birisi. Değişik tipte römorkları standart olarak üretip, kullanıcılara sunuyor. Fliegl son olarak İspanya’lı bir müşterisi için farklı birkaç adet şasi dirseği olan römork üretti. Yükün tavan altından hızlı bir şekilde yüklenip boşaltılabilmesi için, römork tavanı mekanik bir kaldırma düzeneğine sahip. Tavan kaldırma mekanik olarak gerçekleştiriliyor ve kaldırma yüksekliği 380mm. bulunuyor.

Şirket, Alman müşterisi için bir de şasi dirseği olmayan bir römork geliştirmiş. Bu römork ile elleçleme sürelerinin olabildiğince daha kısa sürmesi için pnömatik bir tavan kaldırma sistemi kurulmuş, tavan kaldırma yüksekliği 1.000 mm. Römork tabanına kaynaklanmış olan istinat bantları, 11 adet kanatlı hayvan kutusunun tam bir şekilde römork tabanına yerleştirilmelerini ve boylamasına kaymalarını engelliyor. Römorkun diğer özellikleriarasında yük alanı dışında bir forklift taşıma yeri de bulunuyor. Bu forklift ile yük doldurma ve boşaltma hızlı bir şekilde yapılıyor. Son dingile tesir eden mekanik yönlendirme sayesinde aşınma en aza indirgeniyor ve dar yollar için kapasite arttırılmış oluyor.

Römorkların genel özellikleri
Fliegl’ın temel olarak ürettiği tüm modelleri belli ana özelliklere sahip. Hepsinde havalandırma için römork alnı ve yan branda havalandırma delikleri bulunuyor.  Cereyanı engellemek için, römorkun alnında bulunan havalandırma delikleri istenildiğinde kapatılabiliyor. Römork tabanları 4mm. et kalınlığına sahip olan çelik teneke ile kaplanmış. Bu özellik sayesinde römork kolayca temizlenebilor ve hayvanların içinde taşındığı plastik kutuların yükleme ve boşaltma esnasında zarar görmemesi engelleniyor.
Römorkun arka duvar kasası ısı kaybı ve hava akımına karşı branda ile kaplanarak korunuyor. Tüm römorklar sabit arka römork kasasına sahip, bu kasalar hayvanları soğuktan koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir