Kasım 16, 2012

Ford'dan lojistik şirketlerine katma değerli yeni ürün ve hizmetler

Ford Otosan, 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen Logitrans Transport Lojistik Fuarı 9’uncu salonda, tamamen yeni ürününün yanı sıra lojistikte katma değer sağlayan özel hizmetlerini de tanıtıyor. 2013 yılı Ocak ayında satışa sunulacak olan Ford Cargo 1846T çekici ilk kez kamuoyunun beğenisine sunulurken Ford müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak, maliyetlerini düşürecek ve filoların araç parkını daha verimli denetlemelerini sağlayacak Filobil, FordTrucks Rental-Çekici ve Kamyon Kiralama Hizmeti, Ford Sürüş Akademisi, Bakım Paketleri, Uzatılmış Garanti, Gezici Servis, Yerinde Bakım, Euroservis, Avrupa Yol Yardım Hizmeti, Üstyapı Güvence Sistemi, Yakıt Güvence Sistemi ve İkinci El gibi hizmetler tanıtılıyor.

Fuarda ilk kez sergilenen Ford’un yeni çekicisi 1846T’nin full donanımlı, otomatik şanzımanlı ve de manuel şanzımanlı versiyonları sergileniyor. Fuar alanında sergilenen Ford Cargo 1838T çekicinin yanı sıra fuarın dış alanında da bir Ford Cargo 1846T ralli çekicisi ve emniyet kemeri simülatörü hazır bulunuyor.

Türkiye’de geliştirdiği Ford Cargo 1846T ile Truck of the Year’da üçüncülük ödülü almayı başaran Ford Otosan, Ford Dünyası’nın hafif, orta ve ağır ticari araçlarda ana ürün geliştirme ve üretim merkezi konumunu pekiştirmeye devam ediyor. Ağır vasıta pazarında yüzde 20 ile ikinci sırada bulunan Ford Otosan, yılın ilk 10 ayında Türkiye’de yaklaşık 4 bin 800 adetlik Ford Cargo satışına ulaşırken 750 adet Ford Cargo ihraç etti.

Yılsonuna kadar yurtiçinde 6 bin 500 adetlik Ford Cargo satışına ulaşmayı hedeflediklerini belirten Ford Otosan Kamyon İş Birimi Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Operasyonları Müdürü Emrah Duman; “Ford Trucks olarak bugüne kadarki ivmemizi hızlandırarak güçlenmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin güvenini kazanan ürünlerimiz, sağladığımız yeni katma değerli hizmetlerle birlikte maliyet kalemlerini düşürerek bütçelerine destek olacaklar. İlk alım maliyetinin yanı sıra işletim maliyetlerinde de rakipsiz olan Ford Cargo araçlarımız Filobil, yerinde onarım ve bakım gibi uygulamalarla müşterilerimizin zamandan da tasarruf etmelerini sağlayacak” dedi.

Ford Trucks Rental ile işletmeler işlerine odaklanıyor

Müşterilerine ürünün ötesinde katma değerli hizmetler sunmayı görev edinen Ford Trucks, ürün ve üst yapı çözümlerinin ardından şirket bütçelerine fayda sağlayacak yeni uygulamalar başlatıyor. Ford Trucks Rental ile tamamen yeni bir operasyonel kiralama sistemini tanıtan Ford Otosan, filo sahiplerinin öz sermayelerini ve finansal kaynaklarını araca değil, işe yönlendirmelerini sağlıyor. Filo sahiplerini bakım, kasko, muayene, ikinci el, hasar veya vergi gibi mali yüklerden arındıran Ford Trucks Rental, istenildiğinde ekip ve kademe gibi hizmetler sunarak ilave maliyet kalemlerinden de kurtarabiliyor. Kiralama faturasını ay bazında gider gösterebilen işletmeler, bu sayede öngörülmeyen masrafları sıfırlarken dönemsel işlerde de büyük avantaj elde edebiliyorlar.

Filobil ile filoya tam kontrol

Aracın seyir halindeyken bilgilerini yöneticilere aktaran ve bu sayede işletim masraflarını azaltan filo bilgi sistemi Filobil, Ford Cargo araçların yakıt tüketimini ve sürücülerin performansını inceleyerek günlük raporlar çıkarabiliyor. Filobil ile yakıt, bakım ve yapıdan oluşan işletme masraflarının yüzde 50’sini takip edebilen işletme, aracın coğrafi konumu, ihlal durumları, sürücü ve araca göre verilerin temini, sürücü takibi, arıza-bakım gibi detaylara da ulaşabiliyor. Filobil tarafından sağlanan karşılaştırmalı raporlarla sürücülerin ve araçların birbirleriyle, araçların ve sürücülerin filo ortalamaları ve belirlenen hedeflerle, aynı araç/sürücülerin farklı rotaları ile ilgili bilgi aktarabiliyor. Filobil ile filo sahipleri, filolarının takibinin yanı sıra maliyetleri ve şoförleri kontrol altında tutabilecekler.

Daha etkin filo yönetimi ve karlı işletme için Filobil ve Ford Sürüş Akademisi entegrasyonu

Filobil sisteminin etkinlik ve verimliliğini artırmak isteyen işletmelere tamamen yeni bir hizmeti başlatan Ford Trucks, Filobil ve Ford Sürüş Akademisi hizmetlerini birleştiriyor. Yakıt, bakım, personel gibi başlıca işletme masraflarını düşürmek adına Filobil hizmetinden yararlanan işletmelere Ford Sürüş Akademisi tarafından geri besleme sağlanarak özel ekonomik sürüş eğitimleri planlanabiliyor. Ford Sürüş Akademisi’nden eğitim talebinde bulunan firmalara demo Filobil uygulanarak eğitim öncesi ve sonrası sürücü davranışlarını kıyaslama imkanı veriliyor. Filobil’e ilave olarak müşterilerin en düşük işletme maliyetlerine sahip olmasını sağlayan Ford Sürüş Akademisi’nde Ford Cargo sürücülerinin en iyi kamyon sürücüleri olması için ekonomik, emniyetli ve performanslı sürüş eğitimi veriliyor. Ford Sürüş Akademisi’nde 2012 yılı içerisinde 500 şoföre eğitim verilmesini planlanırken eğitimi tamamlamış şoförler arasında da en başarılı katılımcıyı belirlemek üzere yılın sürücüsü etkinliği planlanıyor.

Ford Cargo sahiplerinin ve işletmelerin kafaları rahat

İşletme ve araç sahiplerinin işlerine odaklanmalarını sağlamak üzere hizmet ağını ve kapsamını genişleten Ford Trucks satış sonrasında; bakım paketleri, uzatılmış garanti, gezici servis, yerinde bakım, Euroservis, Avrupa yol yardım hizmeti, üstyapı güvence sistemi ve yakıt güvence sistemi uygulamalarını müşterilerine sunuyor.

Ford Cargo müşterilerine fiyat artışından etkilenmeden servis hizmeti sağlamayı hedefleyen bakım paketi, satış anında veya ilk bakım süresine kadar bakım paketlerinin satın alınabilmesini sağlıyor. Ayrıca isteyen Ford Trucks müşterileri, satış anında veya ilk bakım süresine kadar aracın garanti süresini ilave 1 yıl tam kapsamlı olarak uzatılabiliyorlar.

Yetkili servis dışında kapsamlı bakım ve belirli onarım işlemlerinin yerinde yapılmasına imkan veren Ford Trucks Gezici Servis, müşterilerin zamandan tasarruf etmelerini sağlarken hayatlarını da kolaylaştırıyor. Gezici Servis hizmeti ile filo araçlarına periyodik bakım, motor parça değişimleri, şanzıman onarımı, elektrik tesisatı tamir ve değişimi, lastik bakımı, trim tamirleri, elektronik teşhis ve mekanik parça değişimleri dahil yapılabiliyor. Gezici Servis’e ilave olarak müşterilerin zaman kaybını önlemek üzere Yerinde Bakım hizmetini devreye alan Ford Trucks, yetkili servislerin desteğiyle periyodik bakım ve ufak onarım hizmetlerini müşterilerin garajlarında gerçekleştiriyor.

Akaryakıt gibi hassas konularda da müşterilerine destek olan Ford Trucks, Akaryakıt alımlarının ardışık olarak Opet istasyonlarından yapılması ve YGS kartının istasyonlarda okutulması halinde, Ford Cargo’lardaki akaryakıt kaynaklı arızaların giderleri karşılıyor.

Üstyapıcıdan teslim dört dörtlük Ford Cargo araçlar

Müşterilerinin ihtiyacına göre doğru ve güvenilir ekipmanlarla araç teslimi gerçekleştiren Ford Trucks, kalifiye olmaya hak kazanmış üstyapı firmaları ile iş birlikteliği sürdürerek Ford Cargo kullanıcılarına güvenli üstyapılar sunuyor. Son kullanıcıya üstyapılı aracı sorunsuz, üstyapısı ile beraber garantili teslim etmeyi içeren bu hizmet için Ford Trucks 76 üstyapı firmasını teknik değerlendirmeden geçirerek 12 firma ile iş birlikteliği kararı aldı.

Finansmanda Ford Trucks güvencesi

İkinci el Ford Cargo sahibi olmak isteyen müşterilerinin isteğine uygun ödeme seçenekleri yaratarak ilk alım koşullarında kolaylık sağlayan ödeme seçenekleri ile 0-60 ay arasında vade, 0 faizli kredi imkanı, ikinci el araç kredisi, treyler ve üstyapı kredisi, bakım paketleri ve uzatılmış garanti hizmetlerinin kredilendirilmesi yapılabiliyor. Esnek ödemeli kredi seçenekleri arasında ertelemeli, belirli dönem ödemeli, artan ya da azalan, belirli dönemlerde yüksek ödemeli, geri alım garantili balon ödeme imkanları sunuluyor. Ayrıca alternatif finansman kuruluşlarıyla da esnek finansal hizmetler sunulabiliyor.

İkinci el çekici ve kamyonlar FordTrucks mağazasında

FordTrucks yetkili satıcılarında bulunan her marka ikinci el çekici ve kamyonlar, 0 faizli uygun kredi koşulları ve ödeme seçenekleriyle fordtrucks.sahibinden.com mağazasında müşterilere sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir