Mayıs 29, 2013

Ford Cargo 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması'na başvurular başladı

Ford Otosan’ın, Ford Cargo markası altında geçtiğimiz yıl kurduğu Ford Cargo Sanat Atölyesi’nin düzenlediği, “Ford Cargo 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması” için başvurular kabul edilmeye başlandı. “Kamyoncunun Hayatı – Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” konulu yarışmanın büyük ödülü 5 bin TL.

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıları kamyoncuların hayatına daha yakından bakmaya davet eden yarışmaya başvurular 30 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek. “Kamyoncunun Hayatı/ Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” başlığı altında düzenlenen yarışmaya www.fordcargosanatatolyesi.com web sitesi üzerinden, katılım formunun doldurulması ve fotoğrafların yüklenmesi ile başvuru yapılacak.
Birinci seçilen yarışmacı 5 bin TL ile ödüllendirilecek. İkinci 3 bin TL, üçüncü ise 2 bin TL ödül kazanacak. Mansiyon, ve Ford Cargo Özel Ödülü’ne layık bulunanlar ise 1000’er TL ile ödüllendirilecek. Satın alınan fotoğraflara 300 TL telif ödenecek.
18 yaşını doldurmuş olma şartı aranan fotoğrafçılar, yarışmaya en fazla 4 fotoğraf ile katılabilecek. Fotomuhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında, profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirmelerin ardından kazananlar, 11 Ekim 2013 tarihinde www.ford.com.tr kurumsal web sitesinden ve yarışmaya özel hazırlanan www.fordcargosanatatolyesi.com adresinden duyurulacak

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen yarışmada 1231 eser değerlendirmeye alınmış ve dereceye giren fotoğraflar VKV Ford Otosan Gölcük Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde sergilenmişti.

Seçici Kurul

Coşkun Aral / Foto Muhabiri, Belgesel Yapımcısı
Görgün Özdemir / Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü
Murat Dirlik / Ford Cargo Sanat Atölyesi Koordinatörü
Murat Gür / PhotoWorld Yayın Yönetmeni – Fotoğraf Sanatçısı
Nevzat Çakır / Fotoğraf Sanatçısı
Prof. Özer Kanburoğlu / (AFIAP) Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı
Tufan Altuğ / Ford Otosan Kamyon Pazarlama İletişimi ve İş Geliştirme Yöneticisi
Vahit Mahmatlı / Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir