Kasım 25, 2013

Ford Cargo Logitrans'ta 1846T midilli çekicisini sergiledi

Ford Otosan, Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda, iki uluslararası ödüle sahip Ford Cargo 1846T midilli çekicisini sergiledi. Küresel pazar için Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretilen çekici, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Ford Cargo 1846T ile lojistik sektöründe fark yaratan Ford Otosan’ın Cargo İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay, fuar ile ilgil yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Ford Cargo 1846T, satışa sunulduğu tüm pazarların standartlarına, iklim ve yol koşullarına uygun olarak, yurtiçi ya da uluslararası taşımacılık yapan müşterilerin beklentilerini karşılayabilecek biçimde, Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştiriliyor ve Ford Otosan’ın İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Geçtiğimiz yıl International Truck of the Year tarafından 'Uluslararası Yılın En İyi Kamyonu' yarışmasında ödül alan 1846T, bu yıl Moskova’da düzenlenen Uluslararası Ticari Araçlar, Yedek parça ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı Comtrans 'Russian Truck of The Year 2014' (2014 Rusya Yılın Kamyonu) yarışmasından da ödülle döndü. Ford Otosan imzasını  taşıyan 1846T ile kamyon pazarında küresel bir marka yaratmış olmaktan gurur duyuyoruz.”

Ford Cargo 1846T Midilli Çekici ile yüksek performans, düşük yakıt tüketimi

One Ford stratejisinin ağır ticari araç sınıfındaki uygulaması doğrultusunda geliştirilen 1846T midilli çekici, Ford Cargo’nun DNA’sında yer alan güç, konfor, verimlilik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip. 960mm 5’inci teker yüksekliğine sahip yeni Ford Cargo 1846T midilli çekici ,uluslararası taşımacılığın taleplerini karşılayacak megatreyler ile  hacimli yük taşıyıcılığına  uygun olarak tasarlanmıştır.
460 PS/2100 Nm motor gücü ile sınıfındaki en rekabetçi güç ve torku düşük devirlerden itibaren sunan Ford Cargo 1846T midilli çekici, yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin konforunu da bir arada yaşatıyor. Binek araç rahatlığındaki manuel şanzımanı ve debriyajsız otomatik şanzıman opsiyonu ile ön plana çıkan çekici, lüks binek araçlarda kullanılan ESP, yokuş kalkış desteği, klima gibi donanımları standart hale getirerek, ağır ticari araç sektöründeki rakiplerinden ayrılıyor. Büyük lojistik firmalarının ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen yeni Ford Cargo 1846T midilli çekici, filo yönetim sistemlerine uyumlu altyapısı ve opsiyonel sunulan Filobil sistemi ile filoların verimli yönetimi için gerekli donanımı da müşterilerine sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir