Şubat 21, 2013

Ford Cargo yeni modellerini Beton Fuarı'nda tanıtıyor

Ford, 21-24 Şubat tarihleri arasında 5. kez düzenlenen ve inşaat sektörünün buluşma merkezi olan “Beton 2013 Hazır Beton Kongresi ve Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı“na; inşaat, hafriyat ve hazır beton sektörüne hitap eden Ford Cargo Mikserlerle katıldı. 

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Beton Fuarı’na Ford Cargo Mikser serisiyle katılan Ford; hazır beton sektörüne hitap eden modellerini tanıttı. Ford Cargo Mikser serisi; düşük ilk alım maliyetleri ve düşük yakıt tüketim değerlerinin yanı sıra, standart sunulan klima ve sessiz çalışan motoruyla sağladığı yüksek konforla da fuar ziyaretçilerinin dikkatlerini üzerine çekiyor.

Ford Cargo’lar tüm müşteri beklentilerini karşılıyor

Ford Otosan Ürün Geliştirme Merkezi’nde Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve Ford Otosan’ın Eskişehir, İnönü fabrikasında üretilen yerli Ford Cargo İnşaat Serisi, damper ve mikser kamyon tipleri ile çekiciden oluşuyor.

Pazara hafif ve ekonomik mikser kapsamında sunulan 3532M (6×4) hem ağırlık limitlerinin önemli olduğu şehir içi kullanımına uygun hem de tandem arka aksı sayesinde off-road kullanımına uygunluğuyla farklı müşterilerin beklentilerini karşılama yeteneğini ortaya koyuyor. 3532M, inşaat kullanımına uygun 500 MPa dayanıklı şasisi, 320 PS motor gücü ve ağırlık avantajı ile müşteriye sunuluyor. ,

Aracın ilk alım maliyeti ile de avantaj sağladığını belirten Ford Otosan Kamyon Satış ve Satış Sonrası Operasyonları Grup Müdürü Emrah Duman; beton santrallerinin tüm Türkiye’ye yayıldığına dikkat çekerek, “Yakın ve orta mesafedeki inşaatlar ve kamu hizmetlerinde kullanılan betonu tedarik eden işletmeler daha hafif ve ekonomik kamyonlara ihtiyaç duyuyorlar. Ford Cargo 3532M de bu ihtiyaçları tam olarak karşılıyor” dedi.

6×4 sınıfında daha ağır şantiye içi kullanımlarına uygun olarak 3536M, 8×4 sınıfında ise kauçuk arka süspansiyonlu hafif 3936M ve yaprak yaylı 4136M araçlar müşteriye sunuluyor. Ayrıca çekici mikser için 1838T araçlar da pazarda büyük ilgi görüyor.  Mikser ürün gamındaki tüm bu ürünler ile 8 m3 den 12 m3 e kadar beton mikseri uygulamaları destekleniyor.

Ford Sürüş Akademisi ile hazır beton firmalarına özel sürüş eğitimi

Ford Otosan, 2011 yılında başlattığı; bilinçli sürücüler yetiştirerek yakıt ekonomisi ve sürüş güvenliği sağlamayı, araçları uzun ömürlü kılmayı ve çevreye zarar veren CO2 salımını azaltmayı hedefleyen Ford Sürüş Akademisi’nde hazır beton firmalarına özel eğitim vermeye devam ediyor.
Hazır beton araçlarında ağırlık merkezinin yüksek olması nedeniyle yaşanabilecek kazaları doğru sürüş teknikleriyle en aza indirmeyi hedefleyen Ford Sürüş Akademisi, eksikler ve doğru refleks edinimi, teorik ve pratik uygulama eğitimleri vererek, sürücülere güvenli sürüş tekniklerini öğretiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir