Kasım 19, 2013

Ford Otosan 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın kazananlarını ödüllendirdi

Ford Otosan bünyesindeki Ford Cargo Sanat Atölyesi'nin düzenlediği “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” temalı 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın kazananlarını Comvex Ticari Araçlar Fuarı'nda ödüllendirdi
Ford Otosan açıklamasına göre, yarışmada dereceye giren ve sergileme alan 20 eser, 14-17 Kasım tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi'nde düzenlenen Comvex Ticari Araçlar Fuarı'nda Karma Fotoğraf Sergisi'nde fotoğraf severlerle buluştu.
Fuarda düzenlenen ödül töreninde, Foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral'ın da aralarında bulunduğu profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan jüri üyelerinin yaratıcılık ve teknik açıdan yaptığı değerlendirme sonucunda birinci seçilen Ali Haydar Ceylan'a 5 bin lira ile ödül verildi. İkinciliğe layık bulunan Murat İbranoğlu 3 bin lira, üçüncü seçilen Mehmet Öztürk 2 bin lira ile ödüllendirildi. Mansiyon ile ödüllendirilen Mehmet Uluyurt, Ford Cargo özel ödülü alan İlhan Uzunismail ve jüri özel ödülünü kazanan Şerife Keser'e ise bin lira ödül verildi.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Ford Otosan İnönü Fabrikası Müdürü Gültekin Hanlıoğlu, şunları kaydetti: “İki yıldır amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olarak düzenlediğimiz yarışmamız büyük ilgi görüyor. Değerli jüri üyelerimiz bu yıl yarışmaya katılan 598 eseri değerlendirdi ve çok zorlu bir seçim süreci sonrasında kazananları belirledi. Fotoğraf sanatçılarımız uluslararası ödüllere sahip, İnönü Fabrikası'nda ürettiğimiz, en zorlu yollarda ve işlerde çalışan Ford Cargo'ları ve sürücülerinin yaşam biçimini fotoğrafladı. Yarışmaya katılan tüm sanatçılarımızı birbirinden çarpıcı fotoğrafları için kutluyor, dereceye giren eserlerin sahiplerini tebrik ediyorum.”

'Meslek gurubunun ufkunu genişletmek adına çok önemli bir etkinlik'

Ödül töreninde konuşma yapan Coşkun Aral ise, 2 yıldır düzenlenen Ford Cargo Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın kamyon şoförlerinin özgün dünyasını hatırlamak adına çok önemli olduğunu ve yarışmanın bu sene daha kaliteli eserlerle zenginleştiğini dile getirdi. Fotoğrafçıların bu özgün dünyaya yaptıkları yolculuğun sonucu olarak ortaya çıkan eserlerin Anadolu’nun çeşitli yerlerinde kamyon şoförlerinin karşısına çıkacağına ve faydalı olacağına inandığını belirten Aral, “Bu yarışma meslek grubunun ufkunu genişletmek adına çok önemli bir etkinlik. Örnek olmasını umuyorum“ dedi.
 
Seçici Kurul
 
Coşkun Aral / Foto Muhabiri, Belgesel Yapımcısı
 
Görgün Özdemir / Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü
 
Murat Dirlik / Ford Cargo Fotoğraf Atölyesi Koordinatörü
 
Murat Gür / PhotoWorld Yayın Yönetmeni – Fotoğraf Sanatçısı
 
Nevzat Çakır / Fotoğraf Sanatçısı
 
Prof. Özer Kanburoğlu / (AFIAP) Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı
 
Tufan Altuğ / Ford Otosan – Ford Cargo Pazarlama İletişimi ve İş Geliştirme Yöneticisi
 
Vahit Mahmatlı / Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir