Aralık 3, 2012

Ford Otosan'ın fotoğraf yarışması sonuçlandı

Ford Otosan’ın Cargo markası çatısı altında oluşturduğu Ford Cargo Sanat Atölyesi’nin düzenlediği “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” temalı 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın kazananları, ödüllerini törenle aldı. Dereceye giren eserler 3-9 Aralık 2012 tarihleri arasında, VKV Ford Otosan Gölcük Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında, profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan jüri üyelerinin yaratıcılık ve teknik açıdan yaptığı 4 aşamadan oluşan değerlendirme sonucunda Adapazarı’ndan İhsan Korkut birinciliğe layık bulunurken, yarışmada ikinci İstanbullu Emre Soytürk, üçüncü ise Kayserili Ahmet Peşkersoy oldu. Vanlı Ruşen Murat Takva mansiyon, İstanbullu Emirhan Karamuk ise Ford Cargo Özel Ödülü’nü almaya hak kazandılar.

 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün törende yaptığı konuşmada, yarışmanın çok ilgi gördüğünü ve 1231 eserin değerlendirmeye alındığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Fotoğraf sanatçılarımız gerçekten çok başarılı ve etkileyici fotoğraflarla yarışmamıza başvurdu. Kamyon şoförlerinin hayatını; onlarla yaşayarak, onlarla görerek, onları göstererek anlattılar. Jürimiz ödülleri dağıtırken bir hayli zorlandı. İnönü Fabrikası’nda ürettiğimiz Cargo’ları ve kullanıcılarını fotoğraf sanatçılarımızın gözüyle görmek bizim için de enteresan bir deneyim oldu. Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımı güzel eserleri için yürekten tebrik ediyorum.”

Ödül alan fotoğraflar sergi dışında

www.fordcargosanatatolyesi.com adresinden de görülebiliyor.

Seçici Kurul Danışmanı
Coşkun Aral / Foto Muhabiri, Belgesel Yapımcısı

Seçici Kurul

Prof. Özer Kanburoğlu / (AFIAP) Kocaeli Üniv. Fotoğraf Bölüm Başkanı

Nevzat Çakır / Fotoğraf Sanatçısı

Vahit Mahmatlı / Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Murat Gür / PhotoWorld Yayın Yönetmeni – Fotoğraf Sanatçısı

Tufan Altuğ / Ford Otosan Kamyon Pazarlama Müdür Yardımcısı

Murat Dirlik / Ford Cargo Sanat Atölyesi Koordinatörü

Görgün Özdemir / Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü

Emrah Duman / Ford Otosan Kamyon Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Operasyonları Müdürü
 Adapazarı’ndan İhsan Korkut
, yarışmada birinciliğe layık görüldü.
 

 
 
Yarışmanın ikincisi İstanbullu Emre Soytürk oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir