Mart 20, 2008

Ford Otosan dan yeni bir hizmet Ford Finans

Ford Otosan'ın tüketicilere daha kolay ulaşmak amacı ile Yapı Kredi ile ortak geliştirdiği finansman projesi Ford Finans'ın tanıtım toplantısı 13 Mart 2008 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantıya Ford Otosan Genel Müdürü Michael Flewit, Ford Otosan Genel Müdür Baş Yardımcısı Ufuk Güçlü, Ford Otosan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, Ford Otosan Mali İşlerden Sorumlu Müdür Oğuz Toprakoğlu, Ford Otosan Tüketici Finansman Müdürü Tom Henan, Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürü Umut Canpolat, Yapı Kredi Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Bayazıt yer aldı.

Toplantı Ford Otosan Genel Müdürü Michael Flewit'in açılış konuşması ve Ford Finans projesinin kısa tanıtımı ile başladı. Flewit konu ile ilgili olarak yaptığı açılış konuşmasında; Ford Otosan müşterilerinin her zaman iyi ürünleri hak ettiğini, ancak farkın anlaşılabilmesi ve ortaya çıkabilmesi için; ürünleri tamamlayacak hizmetleri sunmanın gerekliliğine işaret etti, müşteri sadakati ve memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmanın; müşteriye en iyi hizmeti vermenin yol ve yöntemini araştırmak ve bulmak ile mümkün olabileceğinie dikkat çeken Flewit; parekende satış alanında Ford Finans'ın Ford Otosan'a büyük katkısı olacağına inandığını ifade etti. Ford markası taşıyan bir finans şirketi kurduklarının altını çizen Flewit, finans şirketi ile sadece taşıt satmak amacı gütmediklerini, sunulan hizmet ve avantajlardan müşterilerin faydalanmasını, müşteri memnuniyeti ve sadakatini arttırmayı amaçladıklarının bir kez daha altını çizdi.

Toplantıda söz alan Yapı Kredi Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Bayazıt;  Türkiye'nin iki dev şirketinin Ford Finans projesi ile bir araya gelmesinin Türkiye için önemli bir gelişme olduğunu, bu projede yer aldığı için gurur duyduğunu ifade etti. Bayazıt tüketici finansmanı konusunda yer aldıkları projenin, taşıt kredisi alanında sektöre yeni bir soluk getireceğini, müşteriye sunulan yakın ve kaliteli hizmet ile müşterinin Ford Otosan ve Yapı Kredi ortaklığı ile oluşturulan Ford Finans ayrıcalığını hissedeceğini dile getirdi. Bayazıt yaklaşık bir yıldır süren çalışmalarda tüm emeği geçenlere şahsı ve kurumu adına teşekkür etti ve sözü Ford Otosan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner'e bıraktı.

Sistem hakkında bilgi veren Özüner; işleyiş anlamında sistemin basit, ancak ihtiyaçlara uygun hazırlandığını, kişiye özel çözümler üretebilen sistemin, taşıt finansmanı konusunda en iyisi olmayı hedeflediğini ifade etti. Ford Finans'ın yetkili bayileri aracılığıyla müşteriye ulaştığını ifade eden Özüner, taşıt finans modelleri arasında, zahmetsiz, basit, zaman kaybından ve yorucu prosedürlerden uzak, en uygun finans modeli olma iddiası ile yola çıktıklarını, Şubat ayında, 1000 adet hedef ile başladıkları pilot projenin, ay sonunda 1345 adede ulaştığını, bu rakamın finans modelini ve sistemin başarısını teyit ettiğini ifade etti. Modelin müşterinin Ford Otosan bayine adım atması ile başladığına değinen Özüner, sonraki adımların müşterinin taşıtı seçmesi, alım kararı vermesi, Ford Finans'ın sunduğu seçenekleri değerlendirmesi ve satın alma işleminin tamamlanması olarak özetlenebileceğini, bu işlem sırası ile müşteriye; zaman kaybından, sıkıntıdan uzak, çeşitli avantaj ve ayrıcalıklar sunan hizmetler verildiğini açıkladı. Özüner Ford Finans projesinde Yapı Kredi ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını, Yapı Kredi Bankasının hizmette sınır tanımayan yaklaşımı, tüm Türkiye'ye yayılmış hizmet ağı ve yüksek standartlarda hizmetleri ile; Ford Otosan müşterilerine en iyi hizmeti sunacağına inandığını sözlerine ekledi. Ford Finans'ın yeni kampanyasına da değinen Özüner; Ford Finans desteği ile Ford Mondeo araçlarda 18.000 YTL 18 ay %0 faiz, Ford Focus ve Ford C-Max'de 15.000 YTL 15 ay %0.79 faiz, Ford Cargo 3230 modellerinde 50.000 YTL 20 ay %0 faiz ile kredi verildiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir