Mart 21, 2013

Ford Trucks Yılın Platin Sürücüleri'ni belirledi

Ford Sürüş Akademisi’nde çekici ve kamyon filosu sürücülerine ekonomik, emniyetli ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla verilen ileri sürüş eğitimleri ardından belirlenen en başarılı sürücüler arasında yapılan yarışma sonuçlandı. Yarışma sonucunda, Platin Sürücü ödülünü kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan, çekici kategorisinde ise TLS Lojistik’ten Zait Şengül kazandı. Yarışmaya, eğitim alan toplam 511 sürücü arasından başarıları ile “Altın Sürücü” unvanını elde eden 17 sürücü katılım sağladı.

Kamyon ve çekici olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılan yarışmada, sürücüler yazılı sınav, ekonomik ve güvenli sürüş ile ileri sürüş yetenekleri konusunda çeşitli testlerle beceri ve bilgilerini sergiledi. Yarışma; sürüş yetenekleri, geri park, yanal park, düz çizgi geçişi, şerit değiştirme, genişlik tahmini, nokta duruşu etaplarından oluşturuldu. Ekonomik sürüşler, Ford Trucks’ın Filobil-Filo Yönetim Sistemi ile donatılmış 1846T 460PS E5 otomatik şanzımanlı ve intarderlı, tenteli dorseli çekiciler ve 4136 D 6×4 damperli inşaat kamyonları ile gerçekleştirildi. Değerlendirme Filobil’den alınan ortalama yakıt tüketimi, etap tamamlama süreleri, sürüş hızları ve sürüş ihlalleri değerlendirilerek yapıldı.

Yarışma sonucunda her iki kategoride birinci olan firmalara 4 adet Lassa marka lastik ve 2 adet Bandag kaplama, ikincilerine 2 adet Lassa marka lastik ve 2 adet Bandag kaplama, üçüncülerine 2 adet Bandag kaplama hediye edildi. Her iki kategoride birinci olan sürücülere ise Yapı Kredi Bankası tarafından 1.500 TL, ikincilere 1.000 TL, üçüncülere ise 500 TL değerinde Migros Hediye Çeki verildi.

Kamyon kategorisinde Kozaklılar firmasından Cumhur Bircan birinci, Erkayalar’dan Abdullah Erkaya ikinci, Özkan Mühendislik’ten Cengizhan Öziş üçüncü oldu. Çekici kategorisinde ise TLS Lojistik’ten Zait Şengül birinci, Yalım Grup’tan Ali Nar ikinci, Umutcan Ticaret’ten Hakkı Sak üçüncülüğü kazandı.

Güvenli ve ekonomik sürüş için lastik kalitesinin tek başına yeterli
olmadığına ve sürücülerin lastiklerine iyi bakmaları gerektiğine de
dikkat çeken Ford yetkilileri, Ford Sürüş Akademisi tarafından bu
doğrultuda yapılan eğitimlerin önemini vurguladılar. Yarışmanın ana
sponsorluğunu ise Lassa ve Bandag markaları ile Brisa üstlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir