Mart 1, 2013

FSM Demirbaş Temsa'nın da bayisi oldu

BMC'nin ağır ticari araç ve otobüs ürünlerinin satışını gerçekleştiren FSM Demirbaş Otomotiv, bayilik hizmetine Temsa'yı da ekledi. Temsa ürün gamından sadece halk otobüsü serisinin satışını gerçekleştirecek olan FSM Demirbaş, bu marka için yine mevcut tesislerinden hizmet verecek.

Yeni atanan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ile el sıkışan FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, firmalarının sisteminin değişmeyeceğini ve iki markalı hizmet vereceklerini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu:

“Temsa ile Türkiye geneline halk otobüsü satacağız. BMC'deki sistemimiz de aynı devam edecek ve bırakmadık. Mali kriz nedeni ile aylarca araç alamıyorduk ve biz de bir işletme olduğumuz ve hayatımızı idame ettirebilmek için ikinci marka olarak Temsa'yı seçtik.

Biliyorsunuz ki halk otobüsünde pazar payı en çok olan bir bayiyiz. BMC ile Temsa'nın şanzıman, motor ve dingili aynı ürün. Halk otobüsçüler ileride hiçbir sıkıntı yaşamasın diyerek Temsa'yı seçtik. 22 yıl BMC'nin bayrağını salladık ve Temsa'ya geçerken çalıştığımız firmayı bırakıp gitmedik. İnşallah ikisinin bayrağını eşit ölçüde sallayacağız. Temsa'ya ilk siparişimiz 140 adet 12 metrelik halk otobüsü oldu ve önümüzdeki haftadan itibaren teslim almaya başlayacağız.  Bunun dışında Temmuz ayında tekrar fabrikadaki üretim planlamasına göre adetleri arttıracağız. Şu an stoğumuzda 50 adet BMC de bulunuyor. Bu seneki toplam satış hedefimiz 300 adet.

“9 metre Temsa da satacağız”

Temsa 9 metre de üretiyor ve bu sınıfa da gireceğiz. Merkezimiz gene Sancaktepe ve Ankara olacak.  Ben Mustafa Demirbaş olarak iki firma arasında ayırım gözetmem. İkisi de Türk markası ve Türk halkına faydalılar. Teslimatlarda proje yapıyoruz ve bir şehre iki markayı da verebiliriz. Dün bir fabrikamız vardı bugün iki oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir