Ekim 18, 2007

Fulda Carat Progresso düz yolda en iyi kızaklama direncine sahip lastik seçildi

İngiltere’nin bağımsız karşılaştırmalı lastik performansı ve güvenliği testinden başarı ile geçen Fulda Carat Progresso binek araç lastikleri pazarında düz yolda en iyi suda kızaklama direncine sahip lastik seçildi.

İngiltere’nin önemli haftalık otomotiv dergisi Auto Express, 16 lastik markasını karşılaştırdığı testin sonuçlarını açıkladı. Binek araç lastik pazarındaki önemli markalarının karşılaştırıldığı test sırasında lastiklerin durma mesafeleri, yol tutuşları, yakıt harcamaları, araç içi gürültü seviyeleri ve fiyatları karşılaştırıldı.Test Volkswagen Passat’a uygun 215/55VR16 ebatındaki lastiklerle yapıldı.

Fulda testin bütün alanlarında başarılı sonuçlar aldı ve özellikle düz yolda suda kızaklama direnci testinde en iyi sonucu verirken araç içi gürültü seviyesinde de aldığı 96.4 puanla en sessiz lastiklerden biri oldu.

1900’de kurulan Fulda,  bir Alman lastik üreticisi. Yüzde 10 civarında bir pazar payına sahip olan firma; binek otomobiller, kamyonet, kamyon ve tarım araçları için ürün serileri sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir