Temmuz 25, 2007

FUSO ödülü Canter ile Temsa'ya

Bu yıl ilk defa uluslararası çapta “FUSO Ödülleri”ni düzenleyen Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation (MFTBC), Temsa A.Ş.’yi ticari araç segmentindeki lokomotif ürünü Mitsubishi Fuso Canter’de gerçekleştirdiği üretim ve geliştirmeye olan katkılarından dolayı Özel Başarı ve Kalite Geliştirme Ödülü’ne layık gördü.

MFTBC yönetimi, bu ödülü vermekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, Temsa’nın yakaladığı satış başarısı ve Canter’in sürekli hale gelen pazar liderliğinden gurur duyduklarını söylediler.

Temsa, MFTBC işbirliğiyle sağlamlık, konfor, ekonomi, yüksek performans ve çevre duyarlılığını göz önünde bulundurarak Adana Fabrikası’nda üretiyor. Mitsubishi FUSO Canter hafif kamyon serisini Eylül 2006’da yenilemişti. 3,5 Ton grubunda FE 711 ve FE 839;  7,5 Ton grubunda ise  FE 859E ve FE 859G uzun şasi  olmak üzere dört farklı model seçeneği ile tüketicilerin beğenisine sunulan yeni Canter düşük yakıt tüketimi ile yüksek performans değerlerine ulaşıyor. Sınıfında bir ilk olarak belirtilen  ön panelden kumandalı vites kolu ile segmentinin konfor standartlarını yükseltme amaçlayan  Mitsubishi Fuso Canter, hafif kamyon pazarında önemli bir konuma sahip. Bugün Türkiye yollarında  yaklaşık 60 bin adet Mitsubishi FUSO Canter, hizmet veriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir