Nisan 3, 2012

Gas Turkey 2012'de üstyapı üreticileri yerini aldı

Bu yıl beşincisi düzenlenen Gas Turkey – 5. Uluslararası LPG, CNG, LNG Fuarı, 29 Mart – 01 Nisan 2012 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi.  LPG, CNG ve LNG sektöründeki tüm yeniliklerin sergilendiği fuar pek çok ziyaretçiyi ağırlarken gaz ve gaz ekipmanları, sıralı otogaz sistemleri dönüştürücü firmalar, gaz taşıma tanker ve özel üstyapıları alanlarında firmalar katılım gösterdi.

Fuardaki üstyapıcılardan CHN Hamle Makina kamyonüstü LPG tankı, Cryocan açık ve kapalı alanlardaki LNG (sıvı doğal  gaz), LPG yarı römorkları ile, kurumsal imajını yenileyen OKT Trailer ise son teknoloji LPG yarı römorku ile müşteri ve ziyaretçilerini ağırladı. 

Tek salonda gerçekleşen fuarda ayrıca Aygaz, İpragaz, Ekipgaz, Landi, İlsay Otomotiv, Naturelgazcng, Olgun LPG, Falcon LPG Equipment, Karbonsan, Evas Otogaz Tankları, Gasitaly ve Tuğra Makine gibi firmalar yer aldı.

OKT Trailer, standında yenilediği LPG yarı römorkunu tanıttı.  ADR onaylı üstyapısı ile birlikte şasiyi de kendisi üreten firmanın 2007/46 şasi tip onayı ile 98/91 ADR onayı bulunuyor. Ayrıca devrilme dengesi ile ilgili olarak ECE R 111 regülasyonu kapsamında R 111 tip onayı da üründe mevcut.

 

Çevre dostu ekokaravan:  10'a yakın KOBİ'nin Enerji Bakanlığı'nın desteğiyle ürettiği yerli malı Eko- Karavan da fuardaki yerini aldı. Tam bir çevreci olan araç, akaryakıt yerine hidrojen, rüzgar ve güneş enerjisiyle çalışıyor. Rüzgâr türbini, fotovoltaik hücre dizisi ve modern enerji sistemleriyle donatılmış olan bu karavan kendi elektriğini rüzgâr ve güneş enerjisinden karşılıyor. Motoru ise hem dizel hem de hidrojen yakıtla çalışıyor. Ayrıca araç bu enerjilerin yokluğunda suyun elektrolizi ile depolanan hidrojen enerjisinden veya akülerden enerji elde edebiliyor. Karavan bu özellikleri sayesinde özellikle gezici sağlık merkezi, afet koordinasyon merkezi veya gezici eğitim merkezi olarak da kullanılabiliyor. Karavanda yaşayan mühendislerin yemek yaparken kullanacağı ocak, klima ve buzdolabı da hidrojenle çalışıyor.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir