Kasım 19, 2013

Gazelle Next Türkiye’de üretilecek

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Türkiye’de de üretim yapan Gaz, yeni modeli Gazelle NEXT’i Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Gazelle Next’in, bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Comvex Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda Türkiye prömiyeri yapıldı. Gazelle Next düşük işletme maliyeti, 3 yıl veya 150 bin kilometre garantisi, 20 bin kilometre bakım aralığı ve ekonomikliği ile dikkat çekiyor.

GAZ Ticari Araçlar Dünya Başkanı Bo Inge Andersson, Gazelle Next’in Türkiye prömiyerinde yaptığı konuşmada, Türkiye’deki yatırımlarının ihracat açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “Marka olarak bugün Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Özbekistan'da pazarın yüzde 50'den fazlasına sahibiz. Amacımız, Türkiye hafif ticari araç pazarında da aktif ve önemli oyuncu olmaktır. 2014’ten başlayarak 2016 yılına kadar Türkiye pazarında yüzde 5-10 aralığında bir Pazar payı hedefliyoruz. Bunun yanında ayrıca Türkiye’den ihracat hedeflerimizi gerçekleştirmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Türkiye’deki üretimlerini Mersa Otomotiv ile birlikte sürdüklerini hatırlatan Andersson, “Bu işbirliğimiz gerek iç pazarda gerekse de ihracatta önemli bir argüman olacaktır. BDT ülkelerindeki Pazar paylarımıza yaklaşmak için yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mersa Otomotiv ile olan ilişkilerimizi genişletmeyi de planlıyoruz” dedi.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu da, klasikleşen Rus sağlamlığı başta olmak üzere taşıma kapasitesi, teknolojisi, kaliteli satış sonrası hizmetleri, ekonomik kullanım maliyeti, konforu ve ciddi bir fiyat avantajı ile rekabet ortamında Gazelle Next ile yer alacaklarını belirterek, “Rusya’da önemli bir yeri olan GAZ Ticari Araçlar ve Mersa Otomotiv’in yarattığı sinerji ile sektörümüzde önemli bir rol üstleneceğimizi düşünüyorum Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Türkiye’de bulunan GAZ ürünleriyle ülkemizin her bölgesinde var olmak istiyoruz. Bayi yapılanmamızı bu paralelde yürüterek, bugün 14 yetkili satıcı,36 yetkili servis olmak üzere 50 adet olan hizmet noktamızı kısa sürede 70 adede çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir