Nisan 13, 2007

Gebze'nin tercihi de Otokar Sultan City 145S

Otokar’ın şehiriçi toplu taşıma aracı Sultan City 145S, Gebze Yeni Mahalle Durağı’nın da tercihi oldu. Gebze-Çayırova hattında çalışacak olan bu 21 adet otobüs, 12 Nisan 2007’de Gebze halkının hizmetine sunuldu.

Sultan City 145S’in teslimat törenine Kocaeli Belediye Başkanı adına Genel Sekreter Yardımcısı Gülser Usluoğlu, Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Çayırova Belediye Başkanı Dr. Ekrem Faruk Taşçı, Gebze Yeni Mahalle Durak Başkanı Ahmet Çobanoğlu, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar İç Pazar Ticari Araç Satış Müdürü Murat Tokatlı ile Otokar Bayii Güneş Otomotiv temsilcileri katıldı.

Törende Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül,  Sultan City 145S’lerin üretime başladığı günden bu yana Türkiye genelinde özel halk otobüsçülerinin gözdelerinden biri olduğunu belirterek, “Otokar’ın arge çalışmalarının ardından Türkiye koşullarına en uygun küçük otobüs olarak ürettiği Sultan City, daha üretim bandından indirmeden birçok sipariş almıştı. O günkü başarısını bugün de devam ettiriyor. Sultan City 145S Sivas, Erzurum, Kırıkkale, İzmit gibi Türkiye’nin farklı birçok bölgesindeki otobüsçüler tarafından tercih edildi. Bunun temel sebeplerinin başında Otokar mühendislerinin Sultan’ı ülkemizin şartlarını, değişik bölgelerimizin farklı coğrafi özelliklerini göz özüne alarak gerçek bir otobüs olarak tasarlamaları geliyor. Özellikle otobüs tipi geniş şasisi ve özel dizaynı ile kullanıcıların beğenisini kazanan Sultan City 145S şehir içi toplu taşımacılıkta yeni bir konfor standardı oluşturdu” dedi.

Sultan City 145S
Deutz motorla donatılmış, geniş şasisi ile mükemmel yol tutuşuna ulaşan Sultan City 145S, galvaniz kaplı iskeleti ve gövdesi ile de uzun ömür sunuyor. 2 metre iç yüksekliği, düz yolcu koridoru ve taban seviyesi alçaltılmış düz arka yolcu platformu yolcuların otobüs içinde daha rahat hareket etmesini sağlıyor. Paslanmaya karşı dayanıklı statik turunma boruları, hareketli tutunma sucukları ile geniş iç hacimli Sultan City 145S içinde ayakta seyahat de çok kolay.

Sultan City 145S, ister yoğun trafikte ister uzun yolda gün boyu sürücüsünün konforunu ön planda tutuyor, can yoldaşı oluyor. Geniş ön camı, boynuz tip rezistanslı aynaları ile sürücü geniş görüş açısına sahip oluyor, yolun ve trafiğin tümüne hakim oluyor. Havalı ve ayarlanabilir sürücü koltuğu, yoğun çalışma temposunda sürücünün rahatlığını garanti ediyor. ABS ve full havalı fren sistemi ile Sultan City 145S, hem yolcular için hem de sürücü için güvenli bir sürüş sağlıyor. Havalı debriyaj (booster) sayesinde yoğun trafikte bile sürüş keyfinden ödün verilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir