Haziran 13, 2012

Gefco Grubu büyüyor, Türkiye'nin stratejik önemi artıyor

Gefco Grup, Türkiye’deki 10. yılını 12 Haziran 2012’de İstanbul’da törenle kutladı. Basın mensuplarının da davetli olduğu törende, Gefco Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa, Grup Başkanı ve CEO’su Yves Fargues ile Uluslararası Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Zbylut Gefco’nun finansal sonuçları ve yeni yatırımları hakkında kamuoyuna bilgi verdiler.

 


 

Ciroda %12 artış

 

2011'de Grubun cirosu geçen seneye göre %12,9 artışla 3.782 milyar Euro’ya ulaştı. Sanayi sektöründe faaliyet gösteren kurumsal müşterilerden elde edilen ciro da geçen yıla göre %19.2 artış göstererek, 2011’de 1.450,5 milyon Euro’ya yükseldi. Mevcut işletme gelirleri de geçen yıla göre %12.6 artarak 223 milyon EUR’ya çıktı ve cironun %5.9’unu oluşturdu. Grup 2011’de otomotiv lojistiği kapsamında; %50’s deniz ve demir yolu olmak üzere 4 milyon arabayı taşıdı. 2,000 logistik planı hazırladı.

 

Türkiye'nin konumu güçleniyor.

 

Yetkililer Gefco Türkiye’nin çok stratejik bir noktada bulunduğunu ve Suriye’de yeni bayi açma çalışmaları, Irak ve İran’daki faaliyetleri ile Qatar’da iş ortaklığı kurma girişimleri gibi yeni çalışmaları doğrultusunda Türkiye ofisinin diğer bölgelerdeki gelişimine katkı sağlayacağını ifade ettiler. Türkiye'yi uluslararası evleri olarak nitelendiren firma yetkilileri Haziran 2012’de Dubai’de de bir ofis açtıklarını belirttiler. Müşterilerinin yeni ülke pazarlarına yönelmesiyle ya da kendilerinin gelecek gördükleri pazarlarda yer aldıklarını ve bu politiklarının şirketlerinin büyümesinde etkili olduğunu da aktaran yöneticiler, PSA Peugeot Citroen Grubu’nun halka açılma kararının da kendilerini etkileyeceğini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir