Kasım 27, 2013

GEFCO Grup’a yeni İletişim Direktörü

GEFCO Grup İletişim Direktörlüğü’ne Maria del Peso atandı. Maria del Peso, GEFCO’nun coğrafi açıdan büyümesini ve hizmet çeşitlendirmesini hızlandırmayı da kapsayan yeni global hedefleri ile uyumlu bir iletişim stratejisi tanımlayacak ve uygulayacak.
Peso, atanması ile ilgili olarak şunları söyledi: “GEFCO’ya dönüm noktası sayılabilecek bir zamanda katılmış olmaktan heyecan duyuyorum. GEFCO, yüksek düzeyde uzmanlığı olan çalışanlar ve önemli global ağı gibi benzersiz niteliklere sahip olan bir sanayi lojistiği grubu. Bu benzersiz nitelikler GEFCO’nun tedarik zinciri yönetimi alanında müşterilerinin sürekli artan hız, akıcılık ve güvenilirlik taleplerine karşılık vererek liderlik konumunu pekiştirmesine olanak sağlıyor.”
Maria del Peso GEFCO’ya katılmadan önce 2007-2013 seneleri arasında Thales Group’ta İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Bu görevinde özellikle C41 Savunma ve Güvenlik Sistemleri bölümünün iletişim faaliyetlerinden sorumluydu.
Maria del Peso kariyerine 1995 senesinde Veolia Environment Group’ta başladı. 10 sene çalıştığı bu şirkette hem Fransa hem de Fransa dışında insan kaynakları, hukuk işleri ve iletişim bölümleri de dahil birçok bölümde görev aldı. 2005-2007 arasında Maria del Peso Samsung Electronics Fransa’nın Halkla İlişkiler ve Basın İlişkileri Direktörlüğü’nü yürüttü.
Maria del Peso 1993’te HEC Business School’da işletme fakültesinden mezun oldu. Maria del Peso’nın College of Europe’ta Avrupa Ekonomisi üzerine  master derecesi ve ayrıca  CEMS master’ı bulunuyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir