Mayıs 22, 2008

Genç Avrupalı Tır Sürücüsü yarışması finalisti ödülünü aldı

“Genç Avrupalı Tır Sürücüsü” (GATS) 2007 yarışması finalisti Marek Szerenos; Scania Polonya Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle, Scania Polonya Yönetim Direktörlügü Genel Müdürü Alexander Vlaskamp’dan Scania R serisi çekicisini teslim aldı.

Ödül töreni sırasında konuşma yapan Vlaskamp, yarışmanın hem profesyonel sürücüleri ve otoriterleri eğitmesi açısından, hem de kamyon sürücülüğünün önemli, ilginç ve talep edilen bir meslek olduğunu vurgulaması açısından önemine değindi. Scania R model çekici ödülünü kazanan Szerenos ise “ Yeni aldığım Scania’m bana egitimin güvenlik oldugunu, sorumluluk ve hayal gücü ile sürüşün ise güvenlik ve ekonomi için anahtar olduğunu hatırlatacak. Şu anda kendimi kamyon şöförlerinin bir elçisi olarak davranma sorumluluğunda hissediyorum. Bu elçilik, yolda karşılaştığım meslektaşlarım şöförler ile daha fazla zaman geçirerek kamyon sürücülüğünün ne oldugunu ifade etmek demek ve  ben bu zorlu yol için hazırım” şeklinde konuştu.

Avrupa Komisyonu’nun 2010 yılına kadar trafik kazaları sonucu yaşanan ölümleri yarı yarıya azaltmaya yönelik trafik güvenliği hedefini desteklemek amacıyla Scania, Avrupa Birliği ve IRU (Uluslararası Karayolu Taşımacıları Birliği) desteğiyle 2003 yılından bu yana 2 yılda bir  Genç Avrupalı TIR Sürücüsü Yarışması’nı düzenleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir