Nisan 11, 2013

GO, Petroleum 2013'te ilk kez görücüye çıktı

İpragaz'ın akaryakıt dağıtımındaki yeni markası GO, “Türkiye’nin en saygın ve fark yaratan yakıt istasyonu olma” hedefini, Petroleum 2013 Fuarı’na da yansıtarak sektörün ilgi odağı oldu. 2 yılda bir düzenlenen ve ‘petrol’, ‘LPG’ ve ‘Madeni Yağ’ sektörlerinin tüm oyuncularını biraraya getiren 11. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı – Petroleum 2013’te ilk defa görücüye çıkan GO, BADO – Bayi Dostu dağıtım sistemi ile de öne çıktı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da GO standını ziyaret ederek, İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay’dan bilgi aldı. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Asya ve Avrupa pazarlarını buluştuğu bölgenin, alanındaki en önemli fuarı olan Petroleum 2013’te öne çıkan GO ile ilgili açıklamalarda bulunan İpragaz CEO’su Selim Şiper, dağıtım sisteminde mevcut uygulamaların dışında BADO – Bayi Dostu sistemini geliştirdiklerini vurgulayarak, “Bayilerimizle birlikte büyüyeceğiz. İki tarafın da kazandığı bu iş modelimizde, yönetimsel süreçlerde de bayilerin söz hakkı bulunuyor” dedi. “Türkiye’nin en saygın ve fark yaratan istasyonu olmak üzere yola çıktık” diyen İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay da, GO ile kısa sürede Türkiye’nin her yerinde olmak istediklerini belirtti.

Çevreye saygılı GO, renklerini yollardan aldı

Türkiye LPG pazarının lider oyuncusu İpragaz’ın, “tek çatı altında komple çözümler sunan” bir enerji şirketine dönüşümünde LNG ve Elektrik Toptan Satışı faaliyetlerinin ardından atılan son ve önemli adım olan GO, özgün birçok özelliğiyle de sektörde yeni bir dönem başlatıyor. Uzun ve titiz bir hazırlık döneminin ardından hayata geçirilen GO renklerini, hizmet vereceği yollardan aldı. Temel renkleri trafik lambasının ilerlemeyi simgeleyen yeşilinden ve tüm yolları kaplayan asfalt grisinden alan GO, pompasından marketine kadar her noktasında özgün tasarımlara sahip. Kurumsal aydınlatması LED’lerle gerçekleştirilen GO istasyonlarında yüzde 56 elektrik tasarrufu ve daha az karbondioksit salınımı sağlanıyor. GO istasyonlarında akıllı su kullanımı ile ekolojik hassasiyetler öne çıkarken, Türkiye’de bir ilk olan özel çöp kovaları ile de geri dönüşüme doğrudan katkı sağlanıyor. “Tüketicisine saygılı ve eşit hizmet götürme” temel felsefesi ile yola çıkan GO’da, market alanında çok amaçlı kullanılabilen interaktif alanlar ve çocukların ebeveynleri ile birlikte girebilecekleri aile tuvaletleri de bulunuyor. İpragaz’ın kaldırıcı güç olarak en üstte yer alacağı GO istasyonlarında, dünyanın en prestijli sentetik yağ üreticisi Mobil 1 de tüketicisiyle buluşuyor.

GO’nun özgün dağıtım sistemi: BADO – Bayi Dostu

Dağıtım sistemi olarak BADO’yu (Bayi Dostu) geliştiren GO, yönetimde de bayilere söz hakkı tanıyor. Türkiye’de bir ilk olan bu sistemde, bayi adları kanopide de yer alıyor. Sektörde yeni bir dönem başlatan GO’nun özgün dağıtım sistemi BADO ile ilgili açıklamalarda bulunan İpragaz CEO’su Selim Şiper, “Mevcut uygulamaların dışında çok farklı ve özgün bir model geliştirdik: BADO – Bayi Dostu sistemi. Bizim akaryakıt modelimizin temelinde, bayilik var. Biz, istasyon işletmiyoruz. Biz bu işi, bizden daha iyi yapacağını düşündüğümüz ve inandığımız, bayilerimizle birlikte yapıyoruz. Bayilerimizle birlikte büyüyeceğiz” dedi. GO bayilerine, pazar gerçekleri doğrultusunda adil bir ticari yaklaşım gösterildiğini de vurgulayan Selim Şiper, “Bu, sadece tek bir tarafın kazanacağı değil, ‘kazan kazan’ ilkesiyle; daima adil şartlar ne gerektiriyorsa, o çerçevede iki tarafın da kazanacağı bir iş modeli demek. Bunun da güvencesi, 52 yıllık İpragaz’ın iş yapma biçimi ve tutkusu” şeklinde konuştu.

GO bayileri, yönetimsel süreçlere de dahil oluyorlar

GO’nun ayrıca, BADO sistemi ile sektörde bugüne kadar yapılmamış bir şeyi daha vaat ettiğini belirten Şiper, “GO, bayilerine yönetimsel süreçlerde de söz hakkı veriyor. ‘GO Bayi Konseyleri’ yapılanması ile bayilerimiz, şirketin yönetimsel süreçlerine fikirsel katkılarda bulunduğu gibi, karar alma süreçlerinde de kendilerini bulabiliyorlar” dedi.

GO’nun hedefi “Türkiye’nin en saygın ve fark yaratan istasyonu olmak”

Türkiye’nin ‘Mavi Dev’i İpragaz’ın 52 yıllık enerji sektörü, 17 yıllık da otogaz tecrübesini ve 117 yıllık köklü geçmişi ile SHV Energy’nin gücünü akaryakıt pazarına yansıtan GO, “Türkiye’nin en saygın ve fark yaratan istasyonu olmak” hedefi ile yola çıktı. GO ile atılan adımın İpragaz için tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirten İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, “GO ile birlikte İpragaz, enerji pazarındaki tüm ana segmentleri kapsayan ender şirketlerden biri oldu” dedi. Türkiye’nin, akaryakıt pazarında otogaz tüketiminin benzinin üzerinde gerçekleştiği dünyadaki tek ülke olduğuna dikkat çeken Eyüp Aratay, “Bu paralelde Türkiye’nin LPG devi olan, ilk resmi otogaz istasyonunu açan, alanında uzman İpragaz’ın da GO ile akaryakıt sektörüne girmesi, adeta bir gereklilikti” dedi.

250 milyon araca 4 milyar litre İpragaz Otogaz

İpragaz’ın otomotiv yakıtlarında 17 yıldır otogaz segmentinde faaliyet gösterdiğini hatırlatan Aratay, “Bugün, İpragaz, Bizimgaz ve Exengaz markasıyla 1.080 lisanslı bayisiyle Türkiye’nin en büyük üçüncü network’ü olarak, 81 ilinde otogaz hizmeti sunuyoruz. 1996 yılında Türkiye’nin ilk resmi belgeli otogaz istasyonunu Bursa’da kuruşumuzdan bugüne, toplam 4 milyar litrenin üzerinde otogaz satışı gerçekleştirmişiz. Bir başka deyişle ortalama 250 milyon araca yakıt ikmali yapmışız” açıklamasında bulundu. İpragaz’ın akaryakıt dağıtımına yönelmesini; “Türkiye’nin her yerinde yaygın 4 binden fazla bayiye sahip, 4 milyar litreden fazla otogaz satmış, 17 yıldır otomotiv yakıtları pazarında olan ve ciddi sektörel tecrübesi bulunan bir yapının, bu sektörel tecrübesini biraz daha geliştirerek yeni bir pozisyon alması” olarak açıklayan Aratay, “Aslında bizler için yeni bir işten bahsetmiyoruz. Bizler için; bildiğimiz bir işi daha iyi yapabilmemiz için tamamlayıcı bir pazara girişten bahsediyoruz” dedi.

Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Petroleum 2013 Fuarı’nda 7. Hall’de yer alan GO Akaryakıt İstasyonu, 14 Nisan’a kadar, 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir