Mart 18, 2013

Goodyear'den daha yüksek tasarruf sağlayan nakliye lastikleri

Goodyear, nakliye sektöründe kullanılmak üzere, RHS II+ ve RHD II+ 17,5″ ebadında ön ve çaker aks lastikleri üretti. Bu yeni lastikler, Goodyear’ın ürettiği bir önceki modellere göre (RHS II ve RHD II) daha fazla ekonomik yakıt tasarrufu sağlarken, daha kısa fren mesafesi sunuyor. Yeni jenerasyon lastiklerin bu başarılı performansları, Goodyear’ın Lüksemburg’da bulunan Yenilik Merkezi’nde gerçekleştirdği RHS II ve RHD II lastikleri ile kıyaslama testlerinde kanıtlandı.
Regional RHS II+ ve RHD II+ lastiklerinin ortalama olarak yuvarlanma direnci yüzde 12 ve ıslak yol tutuşu yüzde 16 daha iyi şekilde geliştirildi. Önceki modellere kıyasla, kilometreden ödün vermeden daha yüksek yakıt tasarrufu ve daha iyi frenleme performansı sunuyor.
Nakliye sektörü için yüksek öncelik taşıyan ıslak yol tutuşu ve yakıt verimliliğinin yanı sıra, kilometre mesafesi de önem taşıyor. Yeni lastikler yalnızca yüksek kilometre performanslarını korumakla kalmayıp, diş dayanıklılığı dâhil olmak üzere farklı alanlarda da tüketicilerine yenilik sunuyor.
DAF ve Mercedes-Benz gibi önde gelen üreticilerden kamyon lastikleri için onay alan Goodyear Regional RHS II + ve RHD II + lastikleri diş açma ve kaplanabilme özelliklerine de sahip. Her iki lastik de 205/75R17.5, 215/75R17.5 ve 245/70R17.5 ebatlarında Şubat 2013 itibariyle Türk tüketicilere sunuluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir