Mart 6, 2013

Goodyear'ın standı Cenevre'de büyük ilgi gördü

Goodyear, İsviçre’nin Cenevre kentinde her yıl düzenlenen dünyanın en prestijli otomotiv fuarlarından Cenevre Motor Show 2013’de iddialı konseptleri, inovatif ürünleri ve geleceğe dönük vizyonlarını tanıtarak lastik sektörünün geldiği en ileri noktayı belirleyen marka olduğunu bir kez daha dünyaya göstermiş oldu.

Goodyear Cenevre Motor Show 2013’te tanıttığı StreetScooter projesini destekliyor

StreetScooter, Avrupa’da ve dünyanın her yerinde kullanılmak üzere yeni nesil elektrikli araçlar geliştiren üniversite destekli ve çok ortaklı bir girişim. Dünya çapında hem çocukların hem de yetişkinlerin eğlencesi olan “autoscooter” ile benzerliğinden ötürü bu adı alan StreetScooter, geleceğin arabasına yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. Araba, gelecekte şehir içinde kullanılmak üzere tasarlanmış ve elektrikle çalışan, çevreyi neredeyse hiç kirletmeyen ve sessiz çalışan, kompakt fakat geniş bir araç olarak tasarlanmış. Bu proje, sürdürülebilir bir gelecek vizyonu ile tam olarak örtüştüğü için Goodyear tarafından takip ediliyor.

Goodyear EMEA Kurumsal İlişkiler Direktörü Lie Junius proje ile ilgili olarak, “Goodyear Cenevre’de, sürdürülebilirlik ile ilgili birçok farklı projesini sunuyor. Bunların arasında A sınıfı AB etiket değerine sahip düşük yuvarlanma dirençli lastikler, Hava Koruma Teknolojisi’ne(AMT) sahip lastikler ve hidrojenle çalışan bir yarış arabası için tasarlanmış lastikler bulunmaktadır. Bu lastikler, geleceğin dünyasında, yolda ve yarış pistinde emisyonları azaltarak karşılanması gereken sürdürülebilir mobilite ihtiyacını nasıl gördüğümüzü yansıtmaktadır” dedi.

EfficientGrip Performance ilk kez görücüye çıkıyor

Goodyear Cenevre’de, en yeni yaz lastiği EfficientGrip Performance’ı tanıttı. 90 ebadı mevcut olan yeni EfficientGrip Performance lastiği, bugün Avrupa piyasasında bulunan en yüksek ticari etiket derecelendirmelerini sunarken ıslak yol tutuşta A etiket değerine ve yuvarlanma direncinde B etiket değerine sahip. Aynı zamanda, üçüncü etiket kriteri olan gürültüde de, en düşük desibel değerlerine sahip.

Goodyear EMEA Marka Direktörü Hugues Despres, “AB lastik etiketi uygulaması; daha temiz bir çevre, zorlu yol koşullarında güvenli bir lastik üretme kapasitesi ve bir otomobilin genel yakıt tüketimini azaltıp o aracın ürettiği CO2 miktarını düşürerek çevreye karşı duyarlı olunması için koyulan standartlar doğrultusunda biz lastik üreticilerini değerlendirir. Bunu başarmak için, Lüksemburg’daki Goodyear Yenilik Merkezi, yeni AB Lastik Etiketi uygulaması çatısı altındaki en iyi derecelendirmeleri getirecek bir lastik üretmek için mevcut teknolojilerin sınırlarını zorlamaktadır” dedi.

İlk tanıtımı Cenevre’de yapılan, zengin ebat portföyüne ve ıslak zemin frenlemede A etiket değerine sahip EfficientGrip Performance yaz lastikleri, Ocak 2013 itibariyle Türkiye de dahil olmak üzere tüm Avrupa’da satışa sunuldu.

Goodyear, AA sınıfı konsept lastiğini sergiliyor

Avrupa lastik etiketlendirmenin en yüksek derecesini alan EfficientGrip AA Edition konsept lastiği de Cenevre’de sergilendi. Dört ebat olarak geliştirilen bu konsept lastiği, yeni standartları karşılarken, öte yandan bir lastiğin sunabileceği en iyi ıslak yol tutuşu ve yuvarlanma direnci performansını ortaya koyuyor.

Goodyear, Cenevre Motor Show’unda düzenlediği basın toplantısında, yeni AB etiket uygulamasına geniş yer verdi.

Goodyear, AB Lastik Etiketi uygulamasının yürürlüğe girmesinden 100 gün sonra yaklaşmakta olan yaz sezonu ile birlikte bu uygulamanın büyük etkisi olacağını ileri sürüyor. Goodyear 2013 yılına, binek araçlar için yüksek performanslı ve en yüksek etiket değerlerine sahip, çok zengin yaz lastiği portföyü ile başlıyor.

Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Goodyear EMEA Tüketici Lastikleri İş Birimi Başkan Yardımcısı Michel Rzonzef, “Avrupa’daki lastik bayileri AB Lastik Etiketi uygulamasından, bunun gerekliliklerinden ve kısıtlamalarından haberdar olsa da, tüketicilerin büyük kısmı halen bundan habersiz. Lastik etiketinin ilk büyük etkisinin, önümüzdeki yaz sezonu içerisinde tüketicilerin lastik seçimlerinde görüleceğini tahmin ediyoruz. Bu ayrıca, tipik kış lastiği pazarındaki milyonlarca sürücünün yaz lastiğine geçiş yaptığı zamana denk geliyor” dedi.

Tasarruf için tasarlanmış kendi kendini şişiren lastik Cenevre Motor Show’da sergilendi

Goodyear’ın geliştirdiği Hava Basıncı Koruma Teknolojisi (Air Maintenance Technology – AMT) araç lastiklerinin herhangi bir şişirme ya da elektronik işleme gerek kalmadan en uygun basınçta kalmasını sağlayacak. ABD Hükümeti’nin geliştirme sürecini hızlandırmak için desteklediği bu yenilik sayesinde araç lastiklerinde basınç kontrolüne gerek kalmazken, düşük lastik basıncından kaynaklanan yakıt kayıpları ortadan kalkacak. Böylece; daha düşük CO2 emisyonu ve uzun lastik ömrü elde edilirken, araç güvenliğinde ve araç performansında artış sağlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir