Haziran 26, 2012

Goodyear, AB lastik etiketine hazır

Goodyear Kamyon Lastikleri, 1 Kasım 2012’de yürürlüğe girecek yeni AB lastik etiketi yönetmeliğine hazır. Goodyear’ın 16 farklı lastik türünü kapsayan 500 farklı kamyon lastiği yapılan testler sonucu, Avrupa lastik etiketi 3 kriterinin yanısıra, kilometre mesafesi, sağlamlık, kuru ve ıslak zeminde yol tutuş ve çekiş dahil 50’ye yakın kriteri sağladığı açıklandı. Goodyear, böylelikle tüketicilerin lastiğin performans yetenekleri hakkında etiketin ötesinde daha geniş ve kapsamlı bir bilgiye sahip olmalarını sağlayacak.

Goodyear EMEA Kamyon Lastikleri Pazarlama Direktörü Boris Stevanovic, “Etiketin uygulamaya konulmasını heyecanla bekliyoruz. Böylece tüketicilerimiz, lastiklerimizin kendilerinden bekleneni sunduklarına bir kez daha şahit olacaklar” dedi.


Yakıt tasarrufu sağlayan lastikler


Stevanovic, “Avrupa’da yükselen benzin fiyatları sürekli kaygıya neden olurken, biz yuvarlanma direnci düşük olan ve böylece kamyonların tükettikleri yakıtı lastikleri sayesinde aktif olarak azaltmalarına olanak tanıyan, giderek fazla ürünün yer aldığı bir ürün serisi sunma üzerinde odaklandık. Yuvarlanma direnci ve ıslak yol kavrama etiket için temel kriterler olurken, resmi Avrupa etiketinin bu alanlardaki başarımızı yansıtacağından eminiz” şeklinde konuştu.


Lastiklerin test süreci, şirketin bölgedeki ana lastik araştırma ve geliştirme tesisi olan ve şirketin ana kamyon lastiği üretim merkezilerinden birine doğrudan bağlı bulunan Lüksemburg’daki Goodyear Yenilik Merkezi’nde yürütüldü.


700’den fazla mühendis


Şirket 112 yıldır lastik araştırma geliştirme çalışmalarına yatırım yapıyor ve EMEA bölgesinde şu anda 700’den fazla uzman mühendis ve lastik uzmanı ile 270 test sürücüsü, test mühendisi ve teknisyen istihdam ediyor.


Goodyear, gerekli etiketleme uygulamasını, Avrupa Birliği tarafından gönüllü etiketlemeye izin verilen tarih olan 30 Mayıs itibariyle başlatacak. Kasım ayından sonra, AB gereksinimlerine uygun olarak, tüm lastiklerin teknik tanıtım materyallerinde ve internet sitesinde de etiket bilgilerine yer verilecek. Goodyear, lastikleri test etmenin ötesinde, aynı zamanda etiketlemeyle ilgili aktif bir şekilde bilgilendirme kampanyaları başlatacak ve internet sitelerinde, reklamlarında ve basılı tanıtım malzemelerinde açıkça görünür olmasını sağlayarak, etiketi müşterilerin karşısına çıkarılan iletişim araçlarına dahil edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir