Temmuz 4, 2012

Goodyear bayileri Çin Seddi'ndeydi

Goodyear, gösterdikleri başarı ve performanslarından dolayı 7-14 Haziran tarihleri arasında 24 bayisi ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti'ne seyahat düzenledi.
Goodyear bayileri, Goodyear Türkiye Genel Müdürü Andreas Niegsch eşliğinde yaklaşık 5 bin yıllık yazılı tarihi ile dünyanın en eski ve süreklilik arz eden medeniyetlerinden biri olan Çin Halk Cumhuriyeti’ne bir gezi yaptı.

 


Çok keyifli ve beklentilerin üzerinde bir gezi olduğunu belirten Goodyear Türkiye Genel Müdürü Andreas Niegsch, “Kâğıt, pusula, barut ve matbaa gibi buluşlarla insanlık tarihini değiştiren bu köklü medeniyeti gelip yerinde görmek güzel… Ayrıca, dünyanın ikinci büyük ekonomisine sahip modern Çin’i, performanslarıyla büyük başarılar elde eden bayilerimizle birlikte keşfetmek heyecan verici bir tecrübe oldu” dedi.


Başkent Pekin’de 7 Haziran’da başlayan Çin gezisinin ilk gününde 22 bayi temsilcisi ve Goodyear yetkilileri ile birlikte toplamda 29 kişiden oluşan grup, Çin uygarlığının en büyük sembolü Çin Seddi’ni ve ardından da imparatorların 1420 yılından beri bereket için dua ettikleri Cennet Tapınağı’nı ziyaret ettiler. Daha sonra, dünyanın en büyük meydanı olan ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin ilan edildiği Tianenman Meydanı’nı ve 24 Çin imparatoruna ev sahipliği yapmış olan 500 yıllık Yasak Şehir’i gören grup gezinin Pekin ayağını sonlandırdı.11 Haziran günü Pekin’den Çin’in en büyük ticaret, endüstri ve eğitim şehri Şangay’a geçen grup, bu liman kentinde şehir turu yaptı. İlk kağıt para olan meşhur Çin ipekleri, taş köprüleri ve bahçeleri ile adını duyurmuş olan Suzhou’yu hayranlıkla gezen grup, buradan Şangay’ın güneyinde 1559 yılında kurulmuş olan ve içinde meditasyon yapmak için bazı bölmelerin de bulunduğu Yuyuan Bahçesi ve içinde iki adet yeşim taşından buda heykeli olan Jade Buda Mabedi gezdi.


14 Haziran günü İstanbul’a geri dönen 24 Goodyear bayisi ve onlara eşlik eden başta Goodyear Türkiye Genel Müdürü Andreas Niegsch ve diğer Goodyear yetkilileri tüm yorgunluklarına rağmen hem çok keyifli hem de öğretici bir gezi geçirdiklerini bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir