Ekim 1, 2012

Goodyear, Marathon LHS II'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor

Goodyear, 20-27 Eylül tarihleri arasında Hanover’de gerçekleşen 2012 IAA Ticari Araç Show’u için gerçek boyutlu bir Lego Kamyon inşa etti. Goodyear Marathon LHS II+ lastiklerini tanıtan bu Lego Kamyon, 19-29 Ekim 2012 tarihleri arasında, www.eBay.de ve http://pages.ebay.de/starsandcharity internet adreslerinde yapılacak açık artırmada satışa sunulacak. Goodyear, Lego kamyonun satış gelirini, Avrupa’daki tüm kamyon sürücülerinin gerektiğinde hızlı ve kolay şekilde doktor yardımı alabilmesine destek sağlaması için DocStop’a bağışlayacak.

Goodyear’ın Lego kamyonu, IAA Ticari Araç Show’undaki en özgün eserlerden biri olarak, 2.5 metre genişliğinde, 3.5 metre yüksekliğinde, yaklaşık 2.5 metre uzunluğunda ve yaklaşık 740 kg ağırlığında, dünyadaki en büyük Lego yapılar arasında yer aldı.“Mayorka’nın Kralı”nın imzası


Yaklaşık 250 bin Lego parçası kullanılarak yapılan bu kamyonun planlama ve inşası toplam 410 saatte gerçekleşti. Bu devasa model, aynı zamanda DocStop’un bir destekçisi olan ve “Mayorca’nın Kralı” olarak bilinen Alman komedyen Jürgen Drews tarafından imzalandı.


Goodyear Lastikleri Almanya GmbH Ticari Lastikler Direktörü Rupert Kohaupt, “DocStop’u bu açık artırmayla desteklemeye bilinçli bir şekilde karar verdik. Taşımacılık endüstrisinin en büyük varlığı, her gün malları A noktasından B noktasına zamanında götüren sürücülerdir. Ne yazık ki, seyir halindeyken tıbbi yardım her zaman alınamıyor; özellikle de yurt dışına yapılan seyahatlerde. DocStop sayesinde artık, profesyonel sürücülerin tıbbi yardım alabilecekleri bir temas noktası var. Bu organizasyonu desteklemekten çok mutluyuz” şeklinde konuştu.


Jürgen Drews, Hanover’de Lego kamyonunu imzalarken, “Goodyear’ın DocStop yararına yaptığı bu açık artırmayı desteklemekten memnuniyet duyuyorum. Kamyon ve otobüs sürücülerinin evden uzakta çalışırken tıbbi yardım alması kolay değil” dedi. DocStop sayesinde, tıbbi yardıma ihtiyacı olan Avrupalı kamyon ve otobüs sürücüleri araçları ile birlikte doğrudan bir DocStop ortağına (ameliyathane, hastane, vb.) gidebilir veya en yakın durak noktasına araçlarını bırakarak yakındaki bir doktora gidebiliyor'' dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir