Kasım 12, 2013

Goodyear UltraGrip 8, Avrupa’nın lideri

Goodyear’ın, kış boyunca yaşanan zorlu mevsim koşullarında dahi güvenle ve keyifle sürüş fırsatı sunmak için özel olarak tasarladığı UltraGrip 8 lastiği satış rekoruna imza attı. Goodyear’ın UltraGrip 8 kış lastiği, 2011’deki lansmanından günümüze kadar Avrupa’da 7 milyon satış adedine ulaştı. Yaklaşık 1 milyon 750 binaracın, yılın en soğuk aylarında UltraGrip 8 kış lastiği kullandığını gösteren bu veriyle Goodyear, Avrupa kış lastikleri pazarında lider konumda bulunuyor.
İlk defa1971 yılında piyasaya sürülen ve geliştirilerek 8. jenerasyonuna ulaşan UltraGrip kış lastikler, bugüne kadar 60 milyon adet üretildi. Bu yüksek satış rakamınınyüzde 12’si, sadece UltraGrip 8 ürün modelinden oluşuyor.
GoodyearEMEA Marka Direktörü Hugues Despres, “UltraGrip 8’in başarısı, Goodyear’ın 30 yıl önce geliştirmeye başladığı kış lastikleri mirasına dayanmaktadır. Bugün UltraGrip 8 Avrupa’daki lider kışlastiklerimizden biridir. Bugün itibariyle üretilmiş ve takılmış olan 7 milyon lastikle
UltraGrip 8, şüphesiz müşterilerimizin zorlu kış koşullarında güvenle ve keyifle sürüş yapabilmeleri için özellikle tercih ettiği bir lastiktir. UltraGrip 8 kış lastiğimizle yeni rekorlara imza atmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.
Kış lastiğikullanma zorunluluğu ile ilgili mevcut yasanın genişletilerek tüm araç grupları için geçerli olmasının trafik güvenliği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Avrupa’dangelen bu veri, hem Goodyear’ın kış lastiği pazarındaki gücünü hem de kışlastiği kullanımının her geçen gün daha da önem kazandığı ortaya koymuştur. Goodyear olarak sadece kar yağışı olduğunda değil, hava sıcaklığının +7 derecenin altında düştüğü bölgelerde yol güvenliği için kış lastikleri kullanılmasını önemle tavsiye ediyoruz” dedi.

Goodyear kış lastiğiyle aracınız, hediye yeleğinizle siz, kışın keyfini sürün

Goodyear, yenilikçi ve üstün teknolojiye sahip güvenli lastikleri tüketicilere avantajlı kampanyalarla buluşturmaya devam ediyor. Kış boyunca yaşanacak zorlu mevsim koşulları ile başa çıkmak için özel olarak tasarlanan kış lastikleri, kış mevsiminin yaklaşmaya başladığı bu günlerde tüketicilere yeni fırsatlar sunuyor.
Goodyear’ın kış kampanyası 1 Kasım –31 Aralık 2013 tarihleri arasında geçerli olacak. Kampanya dahilinde Goodyear bayilerinden 4 adet Goodyear kış lastiği alanlar yelek sahibi olacak. Ayrıca 1Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Maximum Kart’a özel peşin fiyatına 12 taksit ve 2 ay taksit erteleme fırsatı ile kış lastiklerini şimdi alan tüketiciler, ödemeye 2014’te başlayacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir