Kasım 24, 2008

Gümüşhane'nin yeni otobüsleri

Gümüşhane Belediyesi şehiriçi yolcu taşımacılığında BMC marka otobüsleri tercih ederek, biri Probus 215 SCB, ikisi Midilüx 750 C VE 750 F olmak üzere üç adet otobüs satın aldı. Satışı yapan  BMC bayisi Aslan Uzunalioğlu'nun Satış Müdürü Köksal Ünlüler, araçları Gümüşhane Belediyesi yetkililerine törenle teslim etti.

Gümüşhane Belediyesi yetkilileri; BMC marka araçları seçmelerindeki en önemli nedenleri şöyle açıkladılar: “BMC’nin ucuz ve yaygın yedek parça, servis ağının olması, araçların teknolojik donanımları, klima-kamera, renkli cam, engelli platformu gibi üstün özelliklere sahip olması ve Uzunalioğlu güvencesi dostluğu araçları seçmemizdeki en önemli etkenler oldu.”

Aslan Uzunalioğlu Satış Müdürü Köksal Ünlüer de  Gümüşhane Belediyesi'ne verilen araçların rahat, konforlu olduğunu belirterek araçların  taşıma kapasitesi, üstün teknolojik özellikleri, modern tasarımları ve emniyet standartları ile tüm Türkiye’de ve dünyada talep gördüğünü söyledi.

27+1 kişilik servis ve turizm amaçlı midibüs Midilux S'te 150 PS Euro-3 motor ,ABS/ASR, Ön/arka disk fren, Retarder, Klima bulunuyor.

Belediye tipi 7,5 m.lik midibüs Midilux C'nin özellikleri arasında ise 150 PS Euro-3 motor,ABS/ASR,Ön/arka disk fren,Retarder,Arkada havalı süspansiyon,klima,dijital hat göstergesi,engelli rampası mevcut.

Belediye Tipi 9m.lik küçük otobüs Probus 215 SCB’nin özellikleri arasında da 180 PS 6 silindirli arkadan motor, ABS/ASR, Ön/arka disk fren, retarder, önde 2 ; arkada 4 hava körüğü, klima, dijital hat göstergesi, ön ve arka kapı girişini gösteren kamera bulunuyor.

Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan Gümüşhane ilinde 200.000'e yakın nüfus bulunuyor.  BMC otobüslerinin teslim edildiği 6575 kilometrekarelik yüzölçüme sahip ilde, 377 km asfalt yol ve toplamda 482 km yol bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir