Haziran 30, 2006

Güneri Makina'dan Yeni Bir Üstyapı

Kanal açma üstyapılarındaki uzmanlığı ve gelişmiş mühendisliği ile tanınan Güneri Makina, 470 HP motor gücündeki 8×2 Scania Kamyona yepyeni bir Kombine Kanal Temizleme Ekipmanı monte etti.

Güneri Makina Yetkilisi Halil M. Kutlu, Taşıyanlar Dergisine yaptığı açıklamada; “Araç üzerine monte edilen 8” çapındaki emiş sistemi ve 6500 m³/saat hava emiş debisine sahip vakum pompası ile araç 40 metre derinlikten yaklaşık 8-10 kg ağırlığındaki taşların dahi emilmesine imkan sağlayabiliyor” dedi. Halil M. Kutlu; “araç üzerinde bulunan DN25 çapında ve 120 mt uzunluktaki hortum 170 bar basınçta 335 lt/dak su basabilen pompası ile besleniyor. Bu sayede bir menhol bacasından aynı anda iki ayrı yöne temizliği yapılabiliyor” diyerek sözlerini sürdürdü.

Güneri Makina’nın 470 HP motor gücündeki 8×2 Scania Kamyona monte ettiği Kombine Kanal Temizleme Ekipmanı, araç vakum ve yüksek basınç sistemleri sürekli çalışma halinde iken, kanalizasyon sistemi içerisinde yer alan atık suyu kendi tankına vakum ile aktardıktan sonra filtre ederek yüksek basınç sisteminde kullanarak ciddi bir su tasarrufu sağlıyor.

Bu sistem sayesinde araç ilave su desteğine ihtiyaç duymadığından çalışmaya ara vermeksizin sürekli kanalizasyon borularının temizliğini yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir