Ağustos 12, 2008

Güven Makina silobaslarını Domex ile yeniledi; yeni silobasların ilk kullanıcısı Öztüre Holding

Güven Makina damperli silobaslarının taşıma kapasitesini Domex ile arttırdı

Üstapı üreticisi Güven Makina, İsveç’ten ithal Domex sacını damperli silobas yapımında kullanarak faydalı yük taşıma kapasitesini 1.5 ton arttırdı. Silobasların gövde ve şasilerinde yer alan Domex sayesinde 36 m3’luk silobasta, 1.5 tona yakın hafiflik elde ediliyor.

Güven Makina Satın Alma Müdürü Metin Kirmit, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Domex’i’ ilk kez damperli tip silobaslarda denedik ve başarılı sonuç aldık. Bu konuda Türkiye çapında bir ilke imza atmaktan dolayı gururluyuz. Teknolojiyi yakından takip eden bir imalatçı olarak alüminyum gibi hafif ama çelik gibi sağlam ve dayanıklı bir malzeme arıyorduk. Domex tam aradığımız malzeme” dedi.

Domex, iş makineleri sektöründe oldukça yüksek oranda kullanılan Hardox aşınma levhasının da üreticisi olan İsveçli SSAB firması tarafından imal ediliyor. Güven’in Domex saclı damperli silobaslarının prototipi de SSAB firmasının tasarım mühendislerinin desteğiyle geliştirildi.

İlk müşteri Öztüre Holding

Güven ‘in İskenderun’ daki tesislerinde  üretilen Domex silobaslarının ilk müşterisi kireç üreticisi Öztüre Holding oldu. Öztüre Holding filosuna 2 yeni silobas kattı. Firma yetkilileri, yeni araçlardan çok memnun kaldıklarını ve yeni sipariş vereceklerini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir