Eylül 24, 2008

Hadımköy'ün otobüsleri

Hadımköy hattında Otokar’ın araçlarını kullanmayı tercih eden Hadımköy Özel Otobüsleri kuruluşu, geçtiğimiz günlerde, 8 adet Doruk 190H model otobüsü gerçekleştirilen törenle teslim aldılar.

Hadımköy’de iş başı yapan Doruk 190H model otobüsler; dayanıklı, düşük yakıt tüketimine sahip dört silindirli Euro III Deutz motora sahip. Motorun arkaya yerleştirilmesi; motor, şanzıman ve radyatörlerin araçtan kolayca sökülebilen bir taşıyıcı üzerine monte edilmesi, motor bakım ve tamirinde kolaylık sağlanıyor. En zor bakım ve tamirat işlemleri için dahi uzun süreler harcanmayarak, servis süresi azalıyor. 70 kişiye varan yolcu taşıma kapasitesi, farklı kapı seçenekleri ve alternatif koltuk yerleşim imkanlarıyla Doruk otobüsleri, ayrıca Avrupa güvenlik standartlarına göre üretilen örme şasi ve ekipmanlara sahip.

Doruk serisinin tamamında ABS ve ASR de standart olarak sunuluyor. Önde ve arkada tam kuru havalı, çift devreli, otomatik ayarlı, hava soğutmalı disk frenler kısa duruş mesafesi ve bakım gerektirmeden uzun çalışma ömrüyle güvenliği artırıyor. Araç için özel olarak geliştirilen süspansiyon sistemi, arka aksta dört, ön aksta iki adet olmak üzere toplam altı adet olan hava körüğü ile Doruk, güvenli ve konforlu bir seyahat vadediyor. Ayrıca, araca arka iz genişliğine yakın yerleştirilen körük ve amortisörler otobüsün virajlara güvenli girmesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir