Eylül 11, 2012

HAMANN Range Rover Evoque'u lüks bir SUV'a dönüştürdü

Alman modifiye devi HAMANN’nın tasarımcıları Range Rover Evoque’a ayrıcalık katarak onu çok daha cazip hale getirdiler. Ekip bu küçük Range Rover’a gerçekleştirdikleri sihirli dokunuş ile ona hacim vermek ile kalmayıp gerek yolda gerekse yol dışında Evoque’u gerçek bir kıskançlık nesnesine dönüştürdü.

HAMANN Evoque çok maskülen!


HAMANN’ın tasarladığı yeni body kit hassas işçiliğin ve ileri teknolojinin yanı sıra kusursuz yüzey düzlüğünü ve aerodinamik paketin kalitesini de ortaya koyuyor. İki parçalı ön spoyler, aracın dinamik ön yapısının esas bileşenlerini oluştururken çamurluk kaplamaları HAMANN SUV’a “en maskülen” sıfatını kazandırıyor. Yan marşpiel setiyle desteklenen bu çamurluklar serinin gövdesini ön aksta 70 milimetre ve arka aksta 80 milimetre genişletti.


HAMANN Evoque’ un arka orta paneli ise aracın kendine güveninin ortaya çıkartmış, yuvarlatmış çift çıkışlı paslanmaz çelik susturucunun yankılanmasına olanak tanımış. Araçtaki göz alıcı XXL jantlar genişletilen çamurlukları doldurmakta ve aracın kişiselleştirilmesini tamamlamakta.HAMANN ile Performans her şey


HAMANN Evoque ile performans her şeydir. Yüksek performansın Evoque tutkunları için ne demek olduğunu çok iyi bilen HAMANN en üst düzey motor gücü artışı sağlamak için bileşenleri en iyi şekilde optimize etmiş. Spor hava filtresi kadar egzoz sisteminin de performansını arttıran HAMANN tüm bileşenleri optimize etmesiyle motor çekiş güçlerinde büyük oranda artış sağlamış. Evoque’un sahip olduğu 2.2TD4 ve 2.2ED4 dizel motorların gücünü 31 PS/25 kW, torkunu ise 65Nm arttırmıştır. Benzinli motorda da önemli güç artışı sağlayan HAMANN, 2.0Si4 motorun gücü 38 PS / 31kW, torkunu ise 55Nm artmış.

Üstün motor performansını tamamlayan en önemli unsurlardan birinin jantlar olduğunu çok iyi bilen HAMANN’ın Türkiye temsilcisi Penta Otomotiv, Evouque tutkunlarını heyecanlandıracak ve onların taleplerini karşılayacak bir jant programı da sunuyor. Göz alıcı sportif bir görünüş kadar daha zarif ve lüks bir görünüme de sahip olan bu tek parçalı 22 inç jantlar Anniversary Evo ve Anniversary Evo Blackline isimleri altında satışa sunuluyor. Bu özel tasarım jantlar için önerilen kombinasyon ön ve arkada 10.5Jx22-inç jant ve 295/30ZR22 lastikten oluşuyor.


HAMANN’ın yeni Evoque’na Türkiye’de Penta Otomotiv’den erişilecek. Evoque’un sahip olduğu 2.2TD4 ve 2.2ED4 dizel motorları için güç artışı paketinin maliyeti yaklaşık 1490 Euro iken 2.0Si4 motor için bu paketin maliyeti 1790 Euro’yu buluyor. Evoque’u maskülen gösteren ön spoyler, çamurluk kaplamaları, yan marşpiyel, arka orta panel ile susturuculardan oluşan yeni Body Kiti yaptırmak isterseniz ise yaklaşık 7900 Euro’luk bir maliyeti gözden çıkartmanız gerekiyor. 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir