Ağustos 4, 2012

Hareket, hız kazanıyor

Taşımacılık sektörünün lider markalarından Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş, 52 dingil elektronik dümenleme kontrollü Goldhofer marka THP/SL-E tip hidrolik dorseler alarak, Türkiye’ye ilk defa bu araçların girmesini sağladı. Hareket, bu araçlarla tek parçada 4.600 ton yük taşıma kapasitesine sahip olacak.

Hareket, sektöründe bir ilke daha imza atarak, Türkiye’nin ilk kendinden tahrikli 52 dingil modüler treyler’ını sipariş etti. Büyük yükleri çekici olmadan kendinden tahrikli dingilleri ile taşıyabilen ve manevra kabiliyeti çok yüksek olan bu araçlar, konvansiyonel hidrolik dorselere göre çok daha iyi ve birçok manevra moduna sahip.


6 adet 6 dingil THP/SL-E ve 4 adet 4 dingil THP/SL-E ‘den oluşan bu dorselerin toplam taşıma kapasitesi 2600 ton olup dingil başına 50 ton istiap haddine sahip. Hareket’in elinde mevcut olan Goldhofer Marka 52 dingil THP/SL dorseler ile kombine olabilen bu araçlarla, tek parçada taşınabilecek yük toplam 4.600 ton olacak.


Özellikle tersanelerde gemilerin bir taraftan bir tarafa nakliyesi, rafinerilerde büyük yüklerin taşınması ve petrol sahalarında petrol platformlarının taşınmasında kullanılan bu dorseler Kasım 2012’de teslim alınacak. Bu araçlar ile Hareket, Türkiye’deki büyük yatırımlara destek vermeye daha hızlı bir şekilde devam edecek.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir