Mayıs 25, 2012

Hareket taşımacılık sektörünün prestijli ödülünü aldı

Avrupa’da faaliyet gösteren vinç şirketleri ve proje taşımacılığı firmaları derneklerini bir çatı altında toplayan ESTA, her yıl düzenli olarak organize ettiği ESTA Mükemmelliyet Ödülü’nün 2012 kazananlarını açıkladı. ESTA 2012 Ödül Aday Listesi’nde iki farklı kategoride aday gösterilen Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “120 Ton Üstü Treylerli Yük Taşıma” kategorisinde ödüle layık görüldü. Mammoet, Fagioli ve ALE gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak ödülün sahibi olan Hareket, böylelikle önemli bir başarıya imza attı. Hyundai Engineering için Türkmenistan gibi zorlu bir lokasyonda gerçekleştirilen projede 4 adet 566 tonluk amine absorber ve 4 adet 136 tonluk amine regenerator’un 1250 km tek konvoyda taşındı. Proje sırasında 62 gün süren kara yolculuğu yapılırken, yol güzergahı üzerinde 60 köprü by-pass’ı ve 46 noktada panel köprü kullanıldı.

Paris’te düzenlenen görkemli bir törenle verilen ödülü, sektörde dünyanın önde gelen firmaları ile yarışarak almanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş Genel Müdürü Engin Kuzucu; bunun geldikleri noktayı çok net ifade ettiğinin altını çizdi. Bir Türk şirketi olarak ESTA Mükemmeliyet Ödülü’nü almanın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Kuzucu, verdikleri hizmetin dünya standartlarında olduğunun tescillendiğini belirtti. Engin Kuzucu son olarak, her yıl yeniden verilen ESTA Mükemmeliyet Ödül’ünü önümüzdeki yıllarda da yeniden almak için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Hyundai Engineering adına konuşan Proje Müdürü Paul Kim ise, Hareket’in sektörde bulunduğu konumun ve dünya standartlarında verdikleri hizmetin seçim aşamasında kendilerini çok etkilediğini vurguladı. Oldukça zor bir projeyi başarıyla ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan taşıyan Hareket yetkililerini ödülle ilgili kutlayan Kim, işbirliklerinin önümüzdeki dönemlerde artarak devam edeceğini de belirtti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir