Ağustos 23, 2012

Hattat, 36. yılında 36 ilde çiftçilerle biraraya geldi

Türkiye’nin lider yerli traktör üreticisi Hattat Traktör, traktör üretiminin 36. yılını kutladığı 2012 yılı başından bu yana 36 ilde 36 bin 350 çiftiçiye ulaştı. Hattat, Tarım, Çiftçi Günleri, Servis Günleri, Ramazan Sohbetleri ve Tanıtım Günleri etkinlikleri ile Edirne’den Van’a, Bartın’dan Adana’ya, İzmir’den Samsun’a kadar tüm Türkiye’yi özel donanımlı tanıtım tırı ile dolaşarak çiftçileri dinledi.

Biraraya geldiği çiftçilere yeni model traktörleri tanıtmalarının yanı sıra, ileri sürüş tekniği eğitimleri de veren Hattat Tarım yetkilileri, çiftçiler ile bu yılki hasadı ve yeni ekim dönemine ilişkin beklentileri ve sorunları da konuşma fırsatı buldular. Hattat Tarım’ın 100 Beygir gücündeki A110 serisinin ve bahçe traktörlerinin demo gösterisinin de yapıldığı etkinliklerde traktörleri daha yakından tanıma fırsatı bulan çiftçiler, Hattat Tarım’ın traktörlerine tam not verdiler.


2007 yılında Hattat traktör markasıyla sektörde yerini alan Hattat Tarım, ekonomik krize rağmen 5 yıl gibi kısa sürede 19 farklı model çıkartarak traktör sektöründe bir ilke imza attı. Hattat Tarım, Hattat Traktör’ün yanı sıra Valtra ve Ferrari markaları ile de çiftçilere ulaşıyor. 2009 yılından bu yana ihracat yapan Hattat Traktör, Avrupa’ya ise Hattat, HTT ve Pol-Mot marka traktörlerin satış yapıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Hattat Tarım Genel Müdürü Abdullah Akkuş, “Düzenlediğimiz tanıtım etkinlikleri ve ücretsiz bakım günleriyle Türkiye'yi karış karış geziyor, çiftçilerimizi dinliyor ve bilgilendiriyoruz. Arkadaşlarımız, bölgelerdeki yetkili satıcı ve servislerimizin de katıldığı etkinliklerle çiftçilerimizi hem doğru traktör kullanımı konularında bilgilendiriyorlar hem de traktör kullanımını tarlada uygulamalı olarak gösteriyorlar. Çiftçilerimizden aldığımız her geri bildirimi Ar-Ge bölümümüz ile paylaşıyor ve yeni modellerimizde uyarıları değerlendiriyoruz. Bu yıl başından beri 36 ilde 36 bin 350 çiftçimiz ile bir araya geldik. Yıl sonuna kadar 45 ile ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir