Temmuz 9, 2012

Hedef 2 milyon 250 bin kişi taşımak

Kıraç Turizm’in filosunun yüzde 90’ını Temsa markalı ürünler oluşturuyor. “Başarımızda Temsa’nın çok büyük katkısı var” diyen Operasyon Sorumlusu Yusuf Hacıoğulları, “En iyi hizmeti Temsa ürünleri ile verdiğimize inanıyor ve yeni yatırım planlarımızı da Temsa yönünde yapmayı planlıyoruz” dedi.

1991 yılında kurulan ve turizm taşımacılığı alanında Antalya bölgesinin lider firmaları arasında yerini alan Kıraç Turizm’in filosunda 180’i öz mal olmak üzere 540 dolayında araç bulunuyor. Filonun yüzde 90’ını Temsa marka ürünler oluşturuyor.

Liderliği iş anlayışımız sağlıyor

Her yıl 1 milyon 250 bini aşan kişi taşıdıklarını 2012 yılında ise 2 milyon 250 bin kişi taşıma hedefi belirlediklerini belirten Kıraç Turizm Operasyon Sorumlusu Yusuf Hacıoğulları, “Sektörün lider firmasıyız. 2 milyon 250 bin kişi taşıma hedefimizi acentelerin talepleri ve yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz” dedi. Lider firma başarısının iş anlayışlarından kaynaklandığını ifade eden Hacıoğulları, “Patronumuz Mehmet Kıraç’ın şirkete oturttuğu iş anlayışı, belirlediği kurallar çerçevesinde işini sağlam yapması, sektörle değil, kendisi ile rekabet yapma anlayışı Kıraç Turizm’i lider firma yapan unsurların başında geliyor” dedi.

Başarıda Temsa katkısı

Başarılarında Temsa marka ürünlerin çok büyük etken olduğunu da belirten Yusuf Hacıoğulları, “Filomuzun yüzde 90’ı Temsa marka ürünlerden oluşuyor. Bizimle çalışmak isteyen otobüsçüler görüşmeye geldiklerinde onlara ilk sorumuz aracının hangi marka olduğu yönünde oluyor. Temsa ise, hemen filomuzda yer almasını istiyoruz. Bunda en büyük etken taşıdığımız müşterinin Temsa’nın konforundan, kalitesinden memnun kalması. Temsa araçların yakıt açısından da ekonomik olması, işletim maliyetlerinde sağladığı avantajlar bizleri memnun ediyor. Şikayet edilecek herhangi bir durumla karşılaşmadık. Göğsümüzü gere gere Temsa’dan memnunuz. Verimli işbirliği yeni yatırımları da beraberinde getiriyor. Şu an yeni bir yatırım paketi için Temsa ile görüşlerimiz de sürüyor” dedi.

Plansız büyüme firmaların çekilmesine neden oluyor

Turizm taşımacılığı alanında talep seviyesinin geçen yıla göre aynı gittiğini ancak kendilerinin bu alandan daha fazla pay almaya başladığını vurgulayan Hacıoğulları, “Turizm sezonu açıldığında herkes büyük umutlar içine giriyor. Ama umduğunu bulamayanların sayısı çok fazla. Son iki yılda Antalya bölgesinde turizm taşımacılığı alanından birçok firma sessizce çekildi. Bunu oluşturan unsurun da plansız büyüme ve iş anlayışının yeterli kalitede olmayışı olduğunu düşünüyorum. Maliyetlerle mücadeleyi başaramadılar” diye konuştu. Mevzuat açısından çok fazla sorunla karşılaşmadıklarını belirten Yusuf Hacıoğulları tek sorunun trafik kontrollerinde araç üzerindeki giydirmelerin ruhsata işlenmemesi nedeniyle yedikleri cezalar olduğunu söylüyor: Araç üzerindeki giydirmeler nedeniyle 71 lira para cezası kesiliyor ama daha büyük sorun şoförlerin ehliyetine işlenen puan cezaları. Her cezada 20 puan işlenen şoför işi bırakıp gidebiliyor” dedi.

Gelecek hedefi

Geleceğe yönelik hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Yusuf Hacıoğulları şunları söyledi: ''Yıllar öncesinde belirlediğimiz hedefe çok yaklaştık. Bu yıl 2 milyon 250 bin kişiyi taşıma hedefini gelecek yıllarda koruma yönünde strateji oluşturacağız. Daha sağlıklı ve daha sağlam adımlarla ilerlemek istiyoruz. Kontrolünü yitirebileceğin kadar büyüme hedefimiz yok” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir