Ekim 16, 2006

Hedef Avrupa'nın Zirvesi ; Kassbohrer Ek Üretim Holü Açıldı

Kassbohrer Ek Üretim Holü TIRSAN Adapazarı Fabrikasında düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, TIRSAN'ın Almanya'daki tesislerinin bulunduğu Goch şehri Belediye Başkanı Karl Heinz Otto ve çok sayıda davetli ile basın mensubu katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, hem Kassbohrer ek üretim tesislerinin açılması hem de Almanya ile yaptıkları işbirliğinin 10. yılı nedeniyle iki mutluluğu bir arada yaşadıklarını vurguladı. Nuhoğlu, Almanya'da 1996 yılında satın aldıkları 100 dönüm arazi üzerine 22 bin metrekarelik bir tesis inşa ederek başladıkları yurt dışında üretim çalışmalarının katlanarak devam ettiğini ifade etti. Nuhoğlu “Adapazı Tırsan Fabrikası'nda, Kassbohrer'in ek üretim tesisi için 3,5 milyon Euroluk yatırım yaptıklarını ifade ederek 2010 yılına kadar treyler üretim hedeflerinin ise 2 bin adet olduğunu belirtti.

TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “2010 yılına üretmeyi hedeflediğimiz 2 bin adet araç, bize 100 milyon Euro'luk bir ciro sağlayacak. Hedefimiz Kassbohrer'i tekrar Avrupa'nın zirvesine çıkartmaktır. Adapazarı ve Goch şehirlerindeki fabrikalarında katma değer yaratan bir üretim gerçekleştiriyoruz. Almanya'daki belediye yetkilileri de bize destek vermekten kaçınmıyorlar ve sürekli olarak bize destekte bulunuyorlar.'

Almanya'da yaptıkları yatırım ile Almanların Türklere olan bakışının değiştiğini söyleyen Nuhoğlu, “Daha önce Almanya'da Türkler Almanların yanında çalışıyordu. şimdi ise Almanlar bir Türk işletmesinde çalışıyor. Bu durum bize yaşanan değişimi gösteriyor.”diye konuşarak nihai amaçlarının yaygın bir üretim ağına sahip olmak olduğunu vurguladı.

Goch şehri Belediye Başkanı Karl Heinz Otto ise konuşmasında TIRSAN ile Goch şehri arasında yaklaşık 10 yıldır yakınlık oluştuğunu, TIRSAN'ın Goch'a büyük bir atılım getirdiğini ifade ederek TIRSAN'ın kendi şehirlerine getirdiği gelişmeden dolayı çok memnun olduklarını belirtti. Karl Heinz Otto “TIRSAN'n gelecekteki projelerinde de mutlaka yer almak istiyoruz. Avrupa'da güçlü bir TIRSAN hepimiz için bir şans olacaktır. Sayın Nuhoğlu ve Tırsan bu kapasiteye sahip.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir