Aralık 5, 2008

Hella Intermobil'in %49'unu alıyor

Alman otomotiv yedek parça üreticisi Hella KGaA Hueck & Co., İstanbul’daki Türk araç yedek parça satıcısı Intermobil’in hisselerinin %49’unu 1 Ocak 2009'da devralıyor. Hella ve İntermobil'in birleşimi, 25 Kasım 2008’de Lippstadt’ta imzalanan kontratla birlikte açıklandı. Devir işlemi, gelişen Türkiye binek, ticari araç yedek parça ve aksesuar pazarında stratejik bir yatırım olarak belirtiliyor.
 
Hella KGaA Hueck & Co.’nun Başkanı Dr. Jürgen Behrend konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;“Güçlenen işbirliğimizle, Türk otomotiv yedek parça sektörünün, global yedek parça departmanımızın gelişimi için ne kadar önemli olduğunu vurguluyoruz. Intermobil’in Türkiye pazarındaki etkinliği, çok önemli ve gelecek için umut veren bir faktör” dedi.
 
Intermobil’in başkanı Nadine Perahya da, “Hella’nın global organizasyonunun bir parçası olarak, Intermobil, yedek parça sektöründe lider olan ortağının lojistik, pazarlama ve teknik servis alanlarındaki uzmanlıklarından faydalanıyor. Birlikte başarı ile büyümek ve gelişmek için güçlü yanlarımızı birleştireceğiz” şeklinde konuştu.
 
Hella KGaA Hueck & Co., Lippstadt: Otomotiv endüstrisi için aydınlatma teknolojisi ve elektronik sistemler geliştiriyor ve üretiyor. Buna ek olarak ortak olduğu farklı şirketler; komple araç modülleri, havalandırma sistemleri ve araç elektrik sistemleri de üretiyor. Hella, 100’den fazla ülkede bulunan kendi satış ofisleri ve ortakları ile birlikte, otomotiv parça ve aksesuarları için satış sonrası organizasyonlarından birine sahip.  Dünya çapındaki 70 üretim tesisi ve üretim ortaklarında yaklaşık 25.000 kişi çalışıyor. Şirketler grubunda toplam 3,500’den fazla mühendis ve teknisyen, araştırma ve geliştirme için bulunuyor. Müşterileri, tüm lider araç ve sistem üreticileri ile birlikte otomotiv parça satış sonrasını kapsıyor.
 
Intermobil İstanbul: Avrupalı ve Amerikan araç ve yedek parça üreticilerinin Türkiye’deki en  mümessil ortaklarından biri olan Intermobil, 1954’te İstanbul’da kuruldu. Şirket, tüm önde gelen binek ve ticari araç, otobüs ve treyler üreticileri ile birlikte onların servis organizasyonlarına tedarik sağlıyor; WABCO, SAF Holland, VDO, ve Hella dahil olmak üzere biçok  tedarikçinin ürünlerinin temsilini ve dağıtımını yapıyor. Intermobil, Türkiye’deki binek ve ticari araç üreticileri ile birlikte de çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir