Ocak 24, 2013

HFM Enerji, yatırımlarını sürdürüyor

HFM Enerji, Volvo Kamyon’un en güçlü çekisi FH16 750’yi teslim alarak, hem filosunu genişletiyor hem de yatırımlarını sürdürüyor.

Otomotiv ve bağlantılı tüm sektörlerde hedefinden şaşmadan istikrarla büyüyen HFM Enerji, mevcut tesislerinde motor yağları, hidrolik sistem yağları, ATF dişli yağları ve müstahzarları üretiyor. HFM Enerji, dünyanın en güçlü çekicilerden biri olan Volvo FH16 750 hp 4×2 modelini filosuna katarak operasyonlarına devam ediyor.  

HFM Enerji, yeni teslim aldığı Volvo FH16 750 hp çekiciyi motor yağlarının yurtiçi dağıtımında kullanmayı planlıyor. Bu doğrultuda sağladığı performans, verimlilik ve güç ile Volvo FH16 750, HFM Enerji’nin yüksek beklentilerini karşılıyor. 750 beygir gücü ile 3550 Nm torkun yüzde 90'ı birkaç saniye içinde üretiliyor. Düşük devirlerde bile yüksek tork üretilmesi, vites değiştirme gereksinimini ve yakıt tüketimini azaltıyor. İhtiyaç duyulduğunda, 3550 Nm'lik torkun tamamı kullanılarak araca gerekli güç sağlanıyor.

 
Volvo FH16 750’yi filosuna katan HFM Enerji firma sahibi Mustafa Heybet teslimat sırasında; “HFM Enerji, yaptığı her işle güven veren bir firma olarak yoluna devam ediyor. Zamanında teslimat bizim için çok önemli. Bu nedenle 750 beygir gücü ile dünyanın en güçlü çekicisi olan Volvo FH16’nın kalitesinden yararlanacağız. Hem yüksek işletim süresi ile zamandan, hem de düşük yakıt tüketimi ile maliyetlerimizde tasarruf sağlayacağız. Türkiye’nin en teknik donanımlı çekicisi ile hizmet veriyor olmak da bizim için önem taşıyor” dedi.  

Volvo Kamyon İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Satış Temsilcisi Metin Kandemir ise açıklamasında; “HFM Enerji için yurtiçi taşımacılıkta kaliteli, güçlü ve performansının zirvesinde bir araç gerekiyordu. Özellikle, petrol ürünleri taşımacılığı konusunda Türkiye’nin dört bir yanında çalışan ve işinin zirvesinde olan HFM Enerji’nin yapacağı her güvenli ve zamanında teslimatta Volvo FH16 750’den güç alacaklarına ve kendilerine iyi bir iş ortağı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir