Kasım 19, 2013

HIDROMEK, Mitsubishi greyder iş kolunu aldı

Türkiye'nin en büyük iş makinaları üreticilerinden olan HİDROMEK, Mitsubishi'nin motor greyder iş kolunu satın aldı. Anlaşma kapsamında Mitsubishi'nin Tayland'da yerleşik greyder üretim tesisi tüm tasarım, üretim, know-how ve satış sonrası hizmetleriyle HİDROMEK firmasına geçecek.
Firmanın açıklamasına göre, HIDROMEK AŞ. (HMK)  18 Kasım 2013 tarihinde Japonya’da yerleşik Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) firmasıyla Motor Greyder işini devralmak üzere anlaştı. Türkiye Pazar lideri HIDROMEK, Kazıcı Yükleyici ve Hidrolik Ekskavatör ürün gamını kendi markası altında Ankara ve İzmir’de yerleşik tesislerinde üretiyor.

Bu anlaşmayla, HIDROMEK MHI’den zemin tesviyesi, yol inşaatı, kar mücadelesi gibi önemli faaliyetlerin ifasında yeri doldurulamayacak bir ürün olan dünyada kabul görmüş Motor Greyder işini devraldı. Anlaşma kapsamında MHI’nin tüm tasarım ve üretim know-how’ı, teknolojisi ve satış sonrası operasyonlarının yanı sıra MHI ürünlerinin şimdiye kadar üretilerek dünyaya dağıtıldığı Tayland’da yerleşik üretim tesisi olan MHI-Pornchai Machinery Co., Ltd. firmasının tüm hissesi de yer alıyor. Bu anlaşmayla HIDROMEK Motor Greyderlerin ürün geliştirme, üretim, dağıtım ve servis ihtiyaçlarını yapabiliyor olacak.

HIDROMEK sözkonusu devralma kapsamında MHI’ın Tayland’daki üretim operasyonlarını mevcut çalışanlarını muhafaza ederek devam ettirecek. Dünya çapındaki nihai müşterilere her türlü destek HIDROMEK’in kendi dağıtım ağının yanı sıra, koşullar el verdikçe MHI’nin mevcut ilişkileri de kullanılarak sağlanacak.
Bu anlaşma doğrultusunda MHI, Motor Greyderlere bir süre daha üretim için gerekli parça ve aksamın yanı sıra teknik destek sağlayacak ve belirli bir süre boyunca Japonya’daki müşterilere satış sonrası hizmeti sunacak. Belirtilen bu sürelerin bitiminde tüm bu faaliyetler tamamen HIDROMEK tarafından yerine getirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir